Like Gravity

Wydawnictwo: Julie Johnson
Like Gravity
new adult, romans
angielski

Dwudziestojednoletniej Brooklyn 'Bee' Turner nie jest obcy smutek. Będąc świadkiem brutalnego zabójstwa jej matki w wieku 6 lat, Brooklyn jest ostrożna, uszkodzona i - z tego, co mówią - suką. I to jest droga, którą lubi, jeżeli to oznacza trzymać każdego na dystans. Gdy spada, dosłownie, na Finn'a Chambers - campusowego chłopaka dziewczyn i prowadzącego piosenkarza lokalnego zespołu - jest...

Gdy spada, dosłownie, na Finn'a Chambers - campusowego chłopaka dziewczyn i prowadzącego piosenkarza lokalnego zespołu - jest nieprzygotowana na jego wytrwałość w zaprzyjaźnieniu się i na niebezpieczną atrakcyjność jaką do niego czuje.

Ponieważ z Finn'em, wie, że to będzie więcej niż seks.
Więcej niż tylko przyjaźń.
I może nawet więcej niż miłość.

Kiedy złowieszcza obecność z jej przeszłości powraca, Brooklyn będzie popchnięta do punktu pęknięcia. Pierwszy raz od piętnastu lat, będzie musiała stanąć twarzą w twarz ze smutkiem i wspomnieniami, ponieważ rozegra śmiertelną grę kot-i-mysz z nieprzewidywalnym wrogiem.

Ponieważ czasami demony, z którymi musimy stawać twarzą w twarz nie biegną tylko po torze wewnętrznym..

źródło opisu: http://juliejohnsonbooks.com/?page_id=75

źródło okładki: http://juliejohnsonbooks.com/?page_id=75

Książniczka | 2018-07-30

Cudowna. Chwytająca za serce i gardło. Zapadająca w duszę i pamięć. Aż mi brakuje słów, by wyrazić, jak bardzo jestem zachwycona, wzruszona i wręcz obolała... To jedno z moich największych zaskoczeń.

Nawet nie zamierzałam tej książki czytać, coraz rzadziej ostatnio trafiam na historie naprawdę warte uwagi. Tutaj nawet opis niczym mnie nie zainteresował, nie miałam przeczucia, że trafię na coś wyjątkowego... Najwyraźniej moja intuicja trochę pobłądziła, bo "Wbrew grawitacji" to jedna z najlepszych, najbardziej bolesnych i rozczulających zarazem opowieści, z jakimi się zetknęłam.

Wszystko tutaj jest dopracowane w każdym szczególe. Historia niby banalna i pełna schematów, a jednak jest w niej coś niesamowicie świeżego... Największym jednak według mnie plusem tej powieści są bohaterowie - pokochałam Brooklyn i Finna z całego serca. Są wspaniali i bliscy mojemu sercu zarówno osobno, jak i jako para - autorce udało się idealnie stworzyć chemię między nimi i niezwykłe wręcz...

Katarzyna | 2015-10-23
Przeczytana: 23 października 2015

Bardzo przyjemna książka.:) Bardzo miło mi się ją czytało:) Wciąga!

Bee od 6. roku życia nie ufa ludziom. Odkąd była świadkiem zamordowania jej mamy, nie mówi o tym nikomu. Teraz mając 20 lat jest prawie szczęśliwą studentką, która mieszka ze swoją najlepszą przyjaciółką. Ale przeszłość powraca...ze zdwojoną siłą.:)

Bardzo polubiłam Finn'a! Ogólnie jakoś średnio podobają mi się książki o wokalistach, ale ten był świetny:)

lulamae | 2015-05-18
Przeczytana: 17 maja 2015

Kiedy sześcioletnia Brooklyn jest świadkiem morderstwa na jej ukochanej Mamie jej świat się dla niej kończy a wszystko ulega zmianie. To było czternaście lat temu - dzisiaj Brooklyn ma dwadzieścia lat, jedną przyjaciółkę i ogromny mur wokół siebie.

Pierwszy dzień drugiego roku studiów i jedno zderzenie z hydrantem - tyle wystarczyło aby wszystko co do tej pory zbudowała i znała zaczęło się walić i zmieniać, a wszystko za sprawą jednego mężczyzny - Finn Chambers.
Brooklyn z początku bardzo negatywnie i ostro traktuje Finna, jednak szybko zauważa, że prócz opinii jaką wyrobił sobie Finn jest w nim o wiele więcej i on sam widzi w Bee rzeczy, których nikt inny nie zauważał do tej pory. Facet jest dość nieustępliwy w nawiązaniu przyjaźni z Brooklyn. I tak od hydrantu, przez przyjaźń do miłości.

Niestety to nie koniec historii - Bee od kiedy poznaje Finna ma w nocy sny, które pokazują jej elementy jej życia, których do tej pory nie pamiętała i blokowała. Dla Bee prawda ze snów okaże...

majka94 | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Brooklyn mając sześć lat przeżyła traumę. Była świadkiem morderstwa matki. Po tamtym wydarzeniu otoczyła się ogromnym murem i teraz mając dwadzieścia lat nie dopuszcza do siebie nikogo.

Przez jeden mały wypadek na jej drodze pojawia się Finn. Chłopak, który zmieni w jej życiu bardzo wiele. Brooklyn na początku była dość nieprzyjazna w stosunku do Finn'a, ale z biegiem czasu zrozumiała, że opinia, którą sobie wyrobił to nie wszystko. Pod powierzchnią kryje się naprawdę uczuciowy chłopak, który jako jedyny będzie potrafił przedrzeć się przez mury Brooklyn. Wydawałoby się, że Finn zna Brooklyn lepiej niż ona sama.

Gdy Finn pojawia się w życiu Bee wracają jej wspomnienia, o których ona nie pamiętała. Można domyślić się prawdy w związku z tymi wspomnieniami, ale mimo to prawda okaże się nie małym zaskoczeniem.

Uważam tą książkę za bardzo dobrą. Bohaterowie skradli moje serce, a w szczególności Finn. "Like Gravity" z całą pewnością wywoła nie małą falę emocji.

Kasik | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Są książki pewniaki, które rozczarowują i są niepozorne, które zachwycają. Like Gravity należy do tych drugich...
Zaczęłam ją z braku lepszych pozycji i od samego poczatku wiedziałam, że ta książka jest wyjątkowa. Mocna, głęboka, pełna wzruszeń i taka prawdziwa. Zachwyciło mnie w niej absolutnie wszystko - ostra, zamknięta w sobie po traumie Brooklyne i walczący o nią jaskiniowiec Finn, ich przyjaciele, którzy tworzą tło do ich pięknej choć niełatwej historii. Nie znajdziecie tu upiększeń, idealnego życia, za to masę cierpienia,walki o szczęście, miotania się, i wypierania miłości i to takiej która zmienia życie....
Rewelacyjnie napisana, przelała na mnie wszystkie emocje bohaterów, że czasem brakowało mi tchu.... Piękna, emocjonująca,zachwycająca....
Dlaczego więc osiem gwiazdek?? Mam 2 powody:
1 - za krótko
Faktem jest, że książka mimo iż napisana bardzo dobrze to mogłaby być ciut dłuższa. Wątki bardziej rozbudowane, wydłużone przez co całość byłaby pełniejsza i bardziej...

Miriam Fraser | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Przyznam, że już od prologu zostałam zauroczona tą historią. Miałam tylko nadzieję, że ten stan utrzyma się do samego końca powieści. Z wielkim zadowoleniem i ulgą mogę potwierdzić, że jest to bardzo dobra i piękna książka.
Jedną z podstawowych wad, które popełniła pisarka, jest to, że ta powieść jest od początku do końca przewidywalna. Już po kilku początkowych rozdziałach byłam przekonana, że właśnie w ten określony sposób zakończy się ta powieść. Przyznaje szczerze- autorka nie potrafi zaskoczyć czytelnika.
Co dziwne, pomimo przewidywalności nadal jest to pięknie opisana historia o miłości, akceptacji i wybaczeniu sobie oraz innym.
Polecam tą książkę każdej romantyczce. Mam nadzieję, że tak jak ja zostaniecie zauroczone tą historią

mania_kch | 2014-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2014

Bardzo dobra historia, spora dawka emocji i niepokoju, nieprzewidywalne i zaskakujące zwroty akcji i świetnie wpasowane w to wszystko rodzące się uczucie.

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Dwudziestoletnia Brooklyn pomimo okrutnego zdarzenia z dzieciństwa, stara się żyć w miarę normalnie. Studiuje, imprezuje, zalicza jednonocne przygody. Z pozoru przypomina typową studentkę, jednak pod tą maską kryje się zlękniona dziewczyna, którą co noc dręczą koszmary. Będąc świadkiem zabójstwa swojej mamy i ofiarą porwania nie jest w stanie otworzyć się na otaczający ją świat. Nikogo do siebie nie dopuszcza, kryjąc prawdziwe emocje. Nawet jej przyjaciółka, z którą wynajmuje mieszkanie, nie wie, co dokładnie zdarzyło się w przeszłości.
Kiedy na jej drodze staje Finn, bardzo przystojny wokalista zespołu, czuje, że coś się zmienia. Oczywiście droga do szczęścia nie jest prosta, a kamienie, które trafiają pod jej nogi, czasem przypominają raczej ogromne głazy, to Finn robi wszystko, by dopiąć swego i wydobyć z Brooklyn radość.
Powieść, pomimo dość sporej dawki słodkich elementów, ma również trochę ciężkich momentów, szczególnie w...

wiooletka13 | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Zabierając się za tę książkę nie sądziłam ,że akcja tak się potoczy. Teraz, gdy przeczytałam,zauważyłam pewną historię,która coś mi przypomina...
A dokładnie książkę "Hopeless". Akcja jest może nie dosłownie skopiowana, ale są pewne podobieństwa. Gdyż mam sentyment do tej książki ta także mogę dodać do moich ulubionych. Akcja ukazuję dziewczynę studentkę, która dźwiga za sobą ogromny ciężar wspomnień,jej sekrety są tylko jej.Oczywistością jest,że spotyka na swojej drodze super seksownego,chłopaka dla którego dziewczyny zdejmują majtki na zawołanie. Co połączy tą parę ? Przyjaźń, miłość, przeszłość.

"Jeśli kogoś kochasz,prawdziwie go kochasz-bardziej niż swoją dumę,bardziej niż siebie-możesz wybaczyć wszystko,nieważne jak mocno cię zranił"

Przeczytana: 10 maja 2014

Popłakałam się się jak bóbr i kiedy myślałam, że już jest koniec... Piękna opowieść o miłości, która trwa całe życie. Historia dziewczyny Bee, która nie dopuszczała do siebie nikogo blisko i nigdy nie rozmawia o swoim trudnym dzieciństwie i tragedii. A Finn? Pokochałam go od pierwszej sekundy i nic, nawet zatajenie przeszłości nie zmieniło mojego zdania o nim. Brooklyn ma zabawne spojrzenie na związki:
"Małżeństwo (rzeczownik): grasz kogoś kim jesteś tylko w połowie zakładając, że będziesz to zawsze kochać."
Z czasem Finn potrafi do niej dotrzeć i powoli zrzuca jej otaczające mury. To co łączy naszą dwójkę głównych bohaterów to przeznaczenie i grawitacja.
"Nigdy nie czułem tego wcześniej i wiem, że też to czujesz – powiedział a jego głos był niski. – To niezaprzeczalne. Jak grawitacja. To nie jest coś, co mogę kontrolować, zmienić czy zatrzymać. To po prostu jest."
Historia z piękną muzyka, interesującymi postaciami, tragedia, gorzką rzeczywistością i niebezpieczeństwem. Czasem...