Najlepsza jedenastka

Cykl: Stephanie Plum (tom 11)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Eleven on Top
aspolski

Stephanie Plum po ostatnich przejściach ma dość pracy jako łowczymi nagród. Nie chce już tropić zbiegów, ani uczestniczyć w strzelaninach i nie chce by jej kolejne samochody regularnie wylatywały w powietrze. Pragnie przejść na emeryturę. Tyle, że nie dorobiła się jeszcze odpowiedniego kapitału. Do tego wszystkiego tajemniczy „duch” z przeszłości podrzuca anonimy pod drzwi. "Obróciłam się na...

"Obróciłam się na pięcie i wyszłam z gabinetu Alizziego, zeszłam do holu, a potem na parking prosto do mojego obtłuczonego, ostrzelanego i osperjowanego samochodu. Zasadziłam kopniaka w drzwi, otworzyłam je szarpnięciem i siadłam za kierownicą. Wrzuciłam do odtwarzacza Metallikę, podkręciłam głośność tak, że wibrowały mi plomby w zębach i ruszyłam przez miasto."
(fragment książki)

źródło opisu: www.http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: www.http://fabrykaslow.com.pl/

Oficjalna recenzja
Tetiisheri książek: 1438

Śliweczka i zmiany

Perypetie Stephanie Plum zawsze wzbudzają we mnie masę pozytywnych emocji. Śliweczka to postać, której nie da się nie lubić i z którą świetna zabawa jest gwarantowana. Na polskim rynku wydawniczym dotąd ukazało się aż jedenaście tytułów wchodzących w skład serii o łowczyni nagród. Wydawać by się mogło, że kolejne nie wniosą nic nowego, a może nawet będą monotonne i najzwyczajniej w świecie nudne. Nic podobnego!

To fakt - książki o Steph posiadają wspólny mianownik, ale ten tylko i wyłącznie przemawia na korzyść cyklu. Niekwestionowany humor, zabawna główna bohaterka, intrygujący trójkąt miłosny i ciekawy wątek kryminalny. To pewnego rodzaju szkielet, którego Janet Evanovich mocno się trzyma, pisząc kolejne historie o łowczyni nagród. Pozostaje on niezmienny w przypadku „Najlepszej jedenastki” i dzięki temu powieść od razu skazana jest na sukces. Element zaskoczenia pojawiający się już na początku książki dopełnia całości.

Stephanie Plum rezygnuje z dotychczas pełnionych obowiązków. Rzuca pracę. Ma dość uganiania się za złymi typami. Pragnie zmian i realizuje je w zastraszającym tempie. Marzy o zwyczajnej profesji i spokojnym życiu. Szybko znajduje zatrudnienie w fabryce guzików i jeszcze szybciej pracę tę traci. Niestety Steph jest uzależniona od kłopotów, zawsze je na siebie ściąga, choćby nawet bardzo mocno starała się im zapobiegać. Tarapaty i Stephanie to nierozłączna para. Steph nie byłaby sobą, gdyby wiodła przeciętne życie, z kłopotami jest jej po prostu do twarzy. Tym razem ktoś jej grozi, strzela do niej, a jej samochód – jak zwykle – wybucha. Oj dzieje się, dzieje!

Książka oferuje to, co tak bardzo bawi czytelnika. Po pierwsze – wszechobecny humor, dzięki któremu zapominamy o całym świecie. Po drugie – wspaniali bohaterowie – kochana przez wszystkich babcia Mazurowa, przystojni mężczyźni i najlepsza przyjaciółka Steph – Lula. Po trzecie – pędząca akcja z mnóstwem różnorakich zdarzeń, dzięki którym książkę czyta się z zapartym tchem i w błyskawicznym tempie.

Choć to już jedenasty tom serii wciąż nie mam dość. Czekam niecierpliwie na kolejne przygody Steph i jestem przekonana, że się nie zawiodę. Janet Evanovich ma niezwykle lekkie pióro, a dzięki fantastycznemu poczuciu humoru przebijającemu się na kartach powieści autorka zjednuje sobie coraz więcej miłośników. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po tę serię, koniecznie się za nią rozejrzyjcie. Nie jest ważne, który tom wpadnie wam w ręce. Każda książka to odrębna historia, którą można czytać nie znając poprzedniej. Każda jest równie dowcipna i każda tak samo mocno wciąga. Gorąco polecam!

Agnieszka Stolarczyk

enigmatique | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Uwielbiam serię o Stephanie Plum i na każdą część czekam z niecierpliwością bo wiem że niesamowicie poprawi mi humor.
Stephanie jest postacią tak pozytywną i powalającą, że nie ma szans, żeby denerwowała czy nudziła.
W jedenastej z kolei części Stephanie ma już dosyć tarzania się w śmieciach z przestępcami i postanawia rzucić pracę, posłuchać matki i przyjąć pracę w fabryce guzików. Jednak zasypia po nocce z Morellim i spóźnia się w pierwszy dzień, a szef składa jej niemoralne propozycje.
Kolejne prace Stephanie w krótkim czasie kończą się tragicznie, wybuchami i strzelaninami, aż w końcu dostaje propozycje nie do odrzucenia.
Wielki ślub Valerie, siostry Steph z Albertem zbliża się wielkimi krokami, i wszyscy w rodzinie zaczynają wariować... bardziej niż zwykle. Przez odstawienie cukru Stephanie czuje inna wielką potrzebę i wykańcza Morellego, i myśli o Komandosie nago. Oczywiście możemy liczyć na kolejne problemy z samochodami Steph.
Pojawia się nieoczekiwany gość z...

Giovanna | 2018-01-11
Przeczytana: grudzień 2017
miqa | 2014-06-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 maja 2014

Zapewne wiecie, że jedną z moich ulubionych pisarek powieści sensacyjnych z humorem i romansem w tle jest Janet Evanovich, amerykańska pisarka, która zasłynęła serią o przezabawnej łowczyni nagród, Stephanie Plum. W 2012 roku uplasowała się na 3 miejscu w rankingu Forbesa jako najlepiej zarabiająca pisarka (w 2013 roku znajduje się w pierwszej dziesiątce!).

Agentka do spraw windykacji poręczeń, jak ładnie i profesjonalnie nazywa się stanowisko, które piastuje Stephanie Plum, zostaje zwolnione – Stephanie ma dosyć pracy jako łowczyni nagród, dosyć odrapanych kolan, wybuchających samochodów, zastraszania i ścigania przestępców różnej rangi. Jednak bez pracy pozostać nie może, więc zatrudnia się w fabryce guzików, szybko traci tam stanowisko na rzecz kolejnej pracy – w pralni, by i tę stracić w mgnieniu oka i zatrudnić się na chwilę w ulubionym fast foodzie Luli. I chociaż zerwała z zawodem łowcy nagród, zaczyna otrzymywać tajemnicze pogróżki, ktoś nawet włamuje się do jej domu i w...

Anna-mojeksiążki | 2014-05-26
Przeczytana: 26 maja 2014

Śliweczkę kocham całym sercem, szczerze i radośnie. Uwielbiam jej przygody i zawsze z niecierpliwością wypatruję kolejnego tomu. Moją ulubienicą bezsprzecznie jest babcia Mazurowa, która tym razem zastanawia się, "czy nie powiększyć cycków i nie zacząc nosić młodzieżowych ciuchów " - jest nie do pokonania!
A w jaką kabałę tym razem wpakowala się Steph? Ha! Nasz słynna łowczyni nagród, nagle rzuciła pracę. Nie do uwierzenia, a jednak. A co ciekawsze jej obowiązki spadły na Lulę. Plumka postanowiła znaleźć sobie normalna pracę, taką, gdzie nikt nie będzie do niej strzelał i wysadzał jej auta. Mało realne, patrząc na fakt, że prześladuje ją tajemniczy jegomość, prawdopodobnie jeden z delikwentów, których wpakowała do pudła. Jej podejrzenia padają na Spiro, syna właściciela zakładu pogrzebowego, ale jakoś nikogo nie przekonuje, bo gościu zapadł się pod ziemię i nikt oprócz Steph go nie widział.

Pracę znajduje niemal natychmiast, w fabryce guzików. Niestety, tak świętuje jej otrzymanie...

ElaF | 2018-03-31

Choć każda część jest dobrze napisana. Zmęczyłam się już trochę niezdecydowaniem bohaterki.. możliwe, że nigdy nie dowiem się, którego w końcu wybrała..?!

red_diva | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Najlepsza część ze wszystkich jakie do tej pory przeczytałam. Dużo zabawnych sytuacji i dużo się dzieje. Mam nadzieję że kolejne tomy z przygodami Stephani będą już utrzymane na tym samym poziomie.

ElViento | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 23 maja 2014

Kolejna fantastyczna część przygód dzielnej Śliweczki, jej nieśmiertelnego chomika i całej reszty nietypowej zgrai. Deczko mi czegoś zabrakło, może bardziej mięsistego problemu, może pędu, który opisuje poprzednie części. Ale nadal niemiłosiernie wciąga i bawi do łez i usmarkania!

Soulmate | 2014-06-06
Przeczytana: 28 maja 2014

W chwili, gdy zwątpiłam w Śliwkę, do moich rąk trafiła "Najlepsza Jedenastka" i... cóż.
Była najlepsza.
Janet Evanovich, jak ty to robisz?

Nie jestem znającym się na wszystkim koneserem książek. Nie drążę w fabule, o ile autor nie potknie się tuż przed moim nosem. Nie rozkładam na czynniki pierwsze, kiedy książka jest tak dobra, że czyta się sama. I tutaj również brałam w ciemno wszystko, co serwowała Evanovich.
Kiedy Stephanie po kolejnej "brudnej" akcji, która zakończyła się dla niej zdecydowanie źle, deklaruje, że oto nadszedł kres bycia łowcą nagród, nie uwierzyłam. Nie i już. Bo jak to możliwe? Co teraz? Przecież już tak dobrze jej szło. No dobrze, trochę przesadziłam z tym optymizmem. Ale sami rozumiecie, jeżeli znacie Steph.
A jednak. Jak powiedziała, tak zrobiła. Z dnia na dzień nasza bohaterka została bezrobotną, ale przy jej wrodzonym ADHD, nie na długo. I takim oto sposobem znowu mogłam zagłębić się w świat, w którym szaleństwo jest czymś normalnym i chyba...

wiola | 2015-05-19

Zasiadłam do tej książki z przypadku od tak wpadła mi w ręce w bibliotece pomyślałam czemu nie. Niby miała byś śmieszniejsza niż Bridget Jones no cuż na pewno była śmieszna, ale to całkiem inny typ humoru. Dość dziwne, że ciągle jej coś wysadzają ona właściwie nie wiele się tym przejmuje. Natomiast jej seksualne poczynania mi nie leżały z jednym sypia na innego ma chrapkę no nie wiem. Nie omieszkam jednak, że było kilka momentów które mnie ubawiły, aaaa i nie zapominając o przezabawnym psie.

Viconia | 2014-05-19
Przeczytana: 16 maja 2014

I stało się niemożliwe! Stephanie Plum rzuciła pracę! W końcu może zacząć żyć jak normalny człowiek, poszukać normalnej pracy od dziewiątej do piątej, przestać tarzać się w śmieciach i może nawet jej samochody przestaną wybuchać. Taaaaa…
Może i Stephanie rzuciła pracę, ale praca wcale nie zamierza porzucić jej. Za dużo sobie narobiła wrogów, żeby tak po prostu zacząć normalne życie. Ktoś zaczyna jej grozić, strzela do niej i wysadza samochód w powietrze. Brzmi coś jakby znajomo ;) Jednak Steph nie ustaje w poszukiwaniach normalnej pracy i dosyć szybko znajduje zatrudnienie. Niestety jeszcze szybciej wylatuje z hukiem. I tu na pomoc przychodzi znajoma firma KomandoMan, więc jak można się domyślić – będzie się działo!

Jedna z lepszych części przygód Stephanie, zdecydowanie! Jak zwykle pomieszanie z poplątaniem, a do tego wszystko, co tak bardzo w tej serii lubimy. Steph i jej wieczny pech, babcia Mazurowa i zwariowana rodzinka, Komandos, który niedługo chyba osiwieje przez naszą...