Książka Roku 2018

Przekładaniec, Nr 26, Przekład mistrzów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

„Przekładaniec” to recenzowane czasopismo naukowe poświęcone przekładowi jako zjawisku kulturowemu, gatunkowi literackiemu, formie komunikacji międzykulturowej oraz sztuki. Nasi autorzy reprezentują różnorodne obszary badawcze: teorię, historię i socjologię przekładu, antropologię, kulturoznawstwo, krytykę literacką, komparatystykę i historię literatury, filologię klasyczną i nowożytną oraz językoznawstwo. Numery pisma mają zasadniczo charakter monograficzny. Dział „Varia” obejmuje teksty spoza głównej tematyki poszczególnych numerów, a „Lektury” to omówienia najnowszych publikacji przekładoznawczych, zwłaszcza polskich.
W numerze m.in. o tłumaczeniu Kawafisa, Larkina, Kochanowskiego, Witkacego, portrety Zofii Chądzyńskiej i Olgierda Wojtasiewicza oraz rozmowa z Małgorzatą Łukasiewicz.

źródło opisu: www.ejournals.eu

źródło okładki: www.ejournals.eu