Dni niesławy. Spektakularne błędy militarne XX wieku

Wydawnictwo: MADA
historyczna

Co było powodem storpedowania Lusitanii, odbywającej pasażerski rejs, przez niemieckiego U boota? Dlaczego traktat wersalski, kończący I wojnę światową, stanowił źródło następnego globalnego konfliktu zbrojnego? Co skłoniło Hitlera do wypowiedzenia wojny Stanom Zjednoczonym? Większość niepowodzeń, z których większość była efektem ludzkiej niedbałości, błędnych rachub czy nadmiernej brawury są treścią tej fascynującej książki. Wyjaśniono w niej szczegółowo przyczyny i skutki militarnych pomyłek, nie zabrakło też plastycznych opisów przebiegu dramatycznych wydarzeń i wypadków.

Blinker | 2016-08-01
Karol | 2016-07-19