Kobiety i biznes

Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse

Kończą prestiżowe studia, przechodzą szkolenia, podejmują ambitną pracę... a następnie odchodzą z firmy na urlop macierzyński i często nie wracają już na ścieżkę kariery. Czy to oznacza, że realizowane w wielu firmach programy wyrównywania szans są nieskuteczne? Czy środowisko pracy w dużych organizacjach naprawdę zmienia się na korzyść kobiet?

Danuta Duszeńczuk | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Na książkę składa się 8 rozdziałów, które są przedrukami badań publikowanych wcześniej w Harvard Business Review. Dzięki temu poznać można perspektywy różnych autorów, bowiem każdy artykuł został napisany przez inną osobę. Szkoda tylko, że niektóre badania są tak stare - najstarszy przedruk dotyczy obserwacji z 1990 roku, a sama książka została wydana aż 15 lat później. Powstaje więc pytanie, na ile prezentowane dane są aktualne? W świecie biznesu 15 lat to całe wieki.

Ciąg dalszy recenzji: http://kobiecefinanse.pl/kobieta-w-biznesie-polecane-ksiazki-cz-1/

Limonka82 | 2011-01-30
Ewa | 2015-09-03