Napoleon i Polacy

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Album wydany wspólnie przez Dom Wydawniczy Bellona i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie z okazji wystawy zorganizowanej w Krakowie, w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich przez Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Po raz pierwszy w powojennych dziejach muzealnictwa polskiego zostaną zgromadzone w jednym miejscu i czasie najważniejsze zabytki epoki napoleońskiej: mundury, broń, przedmioty użytkowe, dzieła sztuki.Album zawiera ponad 300 zdjęć najcenniejszych eksponatów zaprezentowanych na wystawie. Część fotograficzną poprzedza wybór esejów napisanych przez najlepszych znawców epoki profesorów Zdzisława Żygulskiego z Muzeum Czartoryskich i Andrzeja Nieuważnego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Traktują one o najważniejszych problemach epoki, legendzie napoleońskiej towarzyszącej Polakom od dwóch stuleci oraz o historii Wojska Polskiego.

Michał | 2010-08-04
Na półkach: historia, Posiadam, Przeczytane