Kartki z PRL. Ludzie, fakty, wydarzenia 1944-1970 tom 1

Wydawnictwo: Sens
historyczna

Piątka autorów pod kierunkiem Wiesława Władyki stworzyła rzecz właściwie bezprecedensową rozumowane kalendarium historii Polaków od stycznia 1944 r. do tu kończy się omawiany tom pierwszy grudnia 1980 r. (...) Prócz niezwykle przejrzyście podanej kroniki faktów i ludzi czytelnik może też poczuć smak powojennej rzeczywistości. Nie są bowiem Kartki li tylko zapisem wydarzeń politycznych, lecz także historią społeczeństwa i obyczaju.Adam Szostkiewicz, Plityka

Dawid Maj | 2011-01-13
Przeczytana: 2010 rok