Okładka książki Odbudowana. Czyli jak przebudzić wiernych, dotrzeć do zagubionych i nadać Kościołowi znaczenie Thomas Corcoran, Michael White
Thomas CorcoranMichael White Wydawnictwo: Przystanek Jezus Seria: Nowa Ewangelizacja religia
religia
Nowa Ewangelizacja
Rebuilt: Awakening the Faithful, Reaching the Lost, and Making Church Matter
Przystanek Jezus
2013-01-01
2013-01-01
Krzysztof Zabawa

Okładka książki Narzędzia do Odbudowy. Czyli 75 praktycznych sposobów na lepszą parafię Thomas Corcoran, Michael White
Narzędzia do O... Thomas Corcoran, Mi...

Bardzo dobra książka. Anglosaskie spojrzenie na kwestię ewangelizacji jest już samo w sobie ciekawe. Autor kilka lat temu wskazywał na procesy, które w naszym społeczeństwie dopiero zachodziły, a z jego perspektywy były już w pełni rozwinięte. Dzisiaj podejście katolika do Kościoła, jako do kolejnej firmy usługowej nikogo już nie dziwi. W czasach kiedy stary system trzeszczy i prawdopodobnie niedługo zacznie się walić, ta książka może być dobrym przewodnikiem dla tych, którzy za niedługi czas na to pobojowisko przyjdą, żeby zbierać to co zostało i odbudowywać wspólnotę według zupełnie innego wzorca i schematu.
Stary świat umarł, nowy trzeba będzie wykuwać w bardzo bolesnym i pełnym trudu procesie. Kościół odrodzi się, jak zawsze, a ta książka jest dobrym pomysłem, jak to odrodzenie wprowadzić w życie

Książka obowiązkowa nie tylko dla proboszczów, ale i dla każdego katolika uczestniczącego w niedzielnej Eucharystii.

Osobom zatroskanym o swoją parafię pokazuje drogę; środki które - dzięki doświadczeniu autorów - mogą wykorzystać do odbudowy swojej parafii.

Pozostałych może skłonić do pytania: Czy w swojej parafii nie jestem konsumentem tylko oczekującym, a nic z siebie nie dającym? oraz skłonić do przyjrzenia się sobie pod kątem posiadanych zdolności, którymi mógłbym służyć innym.

Książka dla ludzi, którzy chcą coś zmienić w Kościele, nie tylko polskim. Autorzy w bardzo przystępny sposób przedstawiają jakie najczęściej popełniają księża, katecheci i ludzie w swojej parafii. Oprócz tej wnikliwej analizy podają listę konkretnych działań, które można zrobić, aby tę sytuację zmienić.
Po mojemu ta książka to lektura obowiązkowa każdego proboszcza, wikariusza i każdego katolika w Polsce.

Po mojemu ta książka to lektura obowiązkowa każdego proboszcza,...

Ciekawa książka, ale dla katolika żyjącego w Polsce niezbyt miło czyta się o wiernych jako konsumentach i rozwoju parafii ukazanej jako przedsiębiorstwo. jednak można wiele cennych wskazówek z książki wyniesc

• Filozofia i Religia
  • Realne
  • Pomogły mi zrozumieć człowieka...
  • Dające do myślenia