Podróże bliższe i dalsze czyli urok komunikacyjnych staroci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
historyczna

Stanisław Milewski, autor doskonale przyjętych książek takich jak Ciemne sprawy międzywojnia, Sekrety starych więzień czy W świecie występku i zbrodni, tym razem sięgnął po zagadnienie lżejsze i bardziej pogodne, na swój sposób nawet romantyczne - historię dawnych pojazdów. Dzięki tej wyjątkowej książce nie tylko dowiemy się, co to był "monitor", "ciułno", "drynda" czy "dyska" - lecz także będziemy mieli okazję poczuć niepowtarzalny klimat Warszawy czasu zaborów, z jej kosmopolityczną społecznością, codziennymi sprawami, architekturą i stylem życia. Wszystko to obserwujemy z okna zatłoczonego tramwaju konnego lub sznelzuga, z luksusowej bryczki, rzadkiego i drogiego automobilu, a nawet z siodełka bicykla! Doskonałe uzupełnienie książki stanowią unikatowe ilustracje i rysunki satyryczne z prasy polskiej, związane z pojazdami i podróżą.

czytelnik | 2016-05-14
przemycik | 2016-04-04