Wybaczenie

Cykl: Łatwopalni (tom 3)
Wydawnictwo: Novae Res
Agnesscorpio

Miłość ma wiele twarzy, a bohaterowie „Łatwopalnych” poznali je wszystkie. Przeznaczenie nieraz wystawiło ich uczucia na próbę, a teraz ponownie muszą stoczyć walkę o to, co dla nich najważniejsze. Dolnośląskie krajobrazy po raz kolejny stają się miejscem, gdzie przeszłość i przyszłość splatają się w teraźniejszości i na jaw wychodzą głęboko skrywane tajemnice. Ostatnia odsłona Łatwopalnych....

Ostatnia odsłona Łatwopalnych. Pełna pasji, emocji i… wybaczenia.

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

Gosia | 2019-05-31
Przeczytana: 31 maja 2019

Ostatnie już spotkanir z bohaterami serii Łatwopalni. Z każdą kolejną częścią mieliśmy możliwość poznać ich losy oraz ciągnące się za nimi tajemnice z przeszłości.
Bardzo ciepła i przyjemna seria, która z każdą kolejną częścią podobała mi się coraz bardziej.
Bohaterów naprawdę bardzo polubiłam i szczerze żałuję, że to już było nasze ostatnie spotkanie.
Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią miło i przyjemnie spędzić czas.

isia2652 | 2018-12-11
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powiem tak:
*przeczytałam, bo na końcu II części spadła bomba w osobie Mileny
** nie wiem czy to tylko moje wrażenie, i nie pamiętam dokładnie końcówki, może tam też w ostatnim rozdziale był jakiś przeskok czasowy?, jak dla mnie są tu pewne niespójne informacje, na końcu Monika i Jarek już mieszkali w nowym domu, a tutaj jeszcze u mamy Moniki???
*** no kurcze jak już ten ślub i weselicho to czemu nie kościelny ? może się czepiam, ale jak przy tej całej historii można było wysłać naszych bohaterów zaledwie do urzędu ???
**** więcej tutaj było Sylwii i Berniego niż Moni i Jarka
*****punkt za Milenę i jej historię miłosną :)
**cała historia z Dorotą i Grześkiem ??? jak dla mnie to jakieś unavailable
** w ogóle na sam koniec był dopisek ileś tam później i co nic o małej Lidzi nie było zawiodłam się

Ogólnie dużo nawiązań do innych bohaterów z książek autorki.

może kiedyś po nie sięgnę ;)

mariszach | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Polecam:)

Marta M | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Czyli docieramy do trzeciej czesci losow Monik , Jarka , Berniego , Syliwii , Grzeska i rowniez Doroty. Szczerze powiem ostatna czesc budzi mniejsze emocje niz 2 poprzednie dzieje sie troche lecz czytajac czulam ze autorka pisala zeby tylko cos napisac, mimo to chwycila mnie za serce ich opowiesc i fakt ze wszystko dobrze sie skonczylo. Chyba czasem jednak szukamy w ksiazkach dramatow zeby bylo ciekawiej.Jednak polecam cala serie.

Agnieszka Śpikowska | 2018-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2018

I aż się robi przykro, że trylogia już dobiegła końca... Tak przyjemnie się czytało każdą z tych części, pojawiały się tam tak realne sytuacje które każdy z nas widział albo bezpośrednio miał z nimi styczność w życiu codziennym, do tego te wysmakowane erotyczne wątki, które pobudzały wyobraźnię ale nie stwarzały grymasu zniesmaczenia.
Po tak udanej trylogii pozostaje mi znów sięgnąć po pozycje Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, czując podświadomie, że się nie rozczaruję.

izabela81 | 2018-01-20
Przeczytana: 17 stycznia 2018

"Wybaczenie" to ostatni tom trylogii "Łatwopalni". W tej części mamy dalsze losy trzech par bohaterów. Monika i Jarek cieszą się rodzicielstwem i wreszcie spokojnym życiem. Dużo więcej dzieje się za to u ich przyjaciół. Sylwia jest w trakcie sprawy rozwodowej, ale jednocześnie próbuje ułożyć sobie życie z Bernim. Jednakże mężczyzna po szesnastu latach od rozstania z żoną dowiaduje się, że ma córkę. Czy podoła roli ojca? Grzegorz uzyskuje opiekę nad synkiem Adasiem. Natomiast Dorotę dręczy przeszłość, której przyjdzie stawić czoło. Czy wszyscy wyjdą na prostą i odnajdą upragnione szczęście?

"Bo przecież powinno się pamiętać tylko to, co dobre, po co katować umysł złymi wspomnieniami?"

Agnieszka Lingas-Łoniewska w tej części skupiła się w dużej mierze na relacjach rodzicielskich i wychowawczych. Z jednej strony mamy wychowywanie nastolatki, z drugiej kilkuletnie dzieci, dochodzi jeszcze nowo narodzone dziecko. Zatem mamy nakreślony pełen przekrój relacji, gdzie z łatwością...

MiyuDarkenwoods | 2017-09-11

Książka jest sympatyczna i pełna ciepła jak poprzednie części. Bardzo miło czyta się tą serię i choć sytuacje są bardzo ciężkie, a bohaterowie są poddawani losowi nieomal cały czas, to zawsze wychodzą na prostą, i to jest wspaniałe w tej serii, że mimo przeżyć bohaterowie świetnie się adaptują do nowego życia. Polecam bardzo ciepło najlepszym przyjaciołom, rodzinie i wszystkim czytelnikom, warto sięgnąć po tą serię i poświęcić jej chwilę czasu .

Czesia | 2017-08-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 19 marca 2015

Trzecia część Łatwopalnych "Wybaczenie" autorstwa Agnieszki Lingas- Łoniewskiej okazała się przynajmniej dla mnie jej najlepszą częścią. Pochłonęłam ją szybko, aż potem żałowałam że się już skończyła. Znowu przenosimy się na Dolny Śląsk. U Moniki i Jarka sielanka trwa, ich życie się uspokoiło i ustabilizowało. Mają śliczną córeczkę Lidkę, biorą ślub, budują swój dom, a ich relacje z mamami się poprawiły. Żyją natomiast problemami swoich przyjaciół. Wspólnie próbują im pomóc w ich rozwiązaniu.
W ostatniej części trylogii historia skupia się wokół wątku Berniego oraz Grzegorza i Doroty. Na Berniego jak grom z jasnego nieba spada wiadomość o tym, że posiada 16-letnią córkę. Dziewczyna przyjeżdża do ojca, a jej trudny charakter da się we znaki mężczyźnie. Oboje muszą poznać siebie nawzajem i zbudować relację ojciec-córka. Dodatkowo Milena zakochuje się w pięć lat starszym synu kolegi Berniego i na ich związku również skupia się autorka. Kolejną parą opisaną w „Łatwopalnych” jest...

from_jamaica | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

Przeczytałam wszystkie III tomy z serii "Łatwopalni" ze względu na to, że polubiłam książki A. Lingas-Łoniewskiej i muszę powiedzieć, że się rozczarowałam. Myślę, że można by opisać całą historię w jednym tomie, chociaż i tak nie wiem czy dalej nie byłaby nudna. W kilku słowach książka nużąca, przewidywalna, nieciekawa.. Czyżby autorka nie miała już pomysłów?

Wera2604 | 2017-07-16
Przeczytana: 14 lipca 2017

Dalsze losy bohaterów Łatwopalni. Czas na wybaczenie, a nawet i wielką przyjaźń. Książka fajnie napisana, jak zwykle zresztą.Ale ta część jest bardzo spokojna. Jeden watek Doroty policjantki ogromnie zaskakuje, ale jakoś muszą sobie dać z tym radę. Książka chyba napisana pod presją. Można wyczuć naciąganie. Mimo to fajnie było poznać ich losy i dowiedzieć się co dalej się wydarzyło. Bardzo krótka na jedno popołudnie.