Anatomia protestu: strajki robotnicze w Olsztynie, Sosnowcu i Żyrardowie, sierpień-listopad 1981

Seria: W krainie PRL
Wydawnictwo: TRIO
historyczna

Socjologiczno-historyczna analiza trzech dużych strajków (w Olsztynie, Żyrardowie i Sosnowcu), napisana na podstawie wieloletnich badań archiwalnych oraz rozmów z uczestnikami wydarzeń, przede wszystkim z robotnikami. Próba stworzenia demokratycznej historii Solidarności i pokazania mechanizmów zbiorowych protestów tego czasu - od strony mniejszych miast i robotników, a nie Gdańska i Komisji Krajowej czy Warszawy i Biura Politycznego.

Volantus | 2018-03-14