Wyzwanie czytelnicze LC

Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz

Wydawnictwo: MT Biznes
Agata

Każda porażka może być początkiem zwycięstwa! Każde niepowodzenie – zawodowe czy osobiste – może stać się impulsem do rozwoju, jeśli tylko będziesz dysponować odpowiednimi narzędziami i nastawieniem, by przeistoczyć porażkę w źródło korzyści. Na podstawie blisko pięćdziesięciu lat doświadczeń przywódczych dr Maxwell kreśli mapę sukcesu. Prowadzi ona przez jedenaście punktów, które wpisują się...

Każda porażka może być początkiem zwycięstwa!
Na podstawie blisko pięćdziesięciu lat doświadczeń przywódczych dr Maxwell kreśli mapę sukcesu. Prowadzi ona przez jedenaście punktów, które wpisują się w DNA ludzi zdolnych odnosić sukcesy w obliczu problemów, porażek i strat:

Pokora – duch nauki
Fakty – fundament nauki
Odpowiedzialność – pierwszy krok nauki
Doskonalenie się – zasadniczy cel nauki
Nadzieja – motywacja do nauki
Przyswajanie wiedzy – ścieżka nauki
Przeciwności losu – katalizator nauki
Problemy – okazja do nauki
Złe doświadczenia – perspektywa sprzyjająca nauce
Zmiana – cena nauki
Dojrzałość – wartość nauki

W chwilach słabości nauka przychodzi z trudem. Gdy coś idzie nie tak, potrzeba nie lada samodyscypliny i siły woli, by ujrzeć w porażce możliwości oraz wiedzę, jaką ona ze sobą niesie. Dzieje się tak, ponieważ samo doświadczenie porażki nie jest cenne – największą wartość osiągniesz wtedy, gdy poddasz je analizie i wyciągniesz wnioski.

Gdy tylko poznałem Johna Maxwella, od razu wiedziałem, że wyznajemy te same wartości. Jemu zależy na ludziach, stara się im pomóc. Do skuteczniejszych form takiej pomocy zalicza się przekazywanie ludziom wiedzy o tym, jak można przezwyciężyć porażki i przeciwności losu. Opanowanie tej umiejętności spowodowało, że moje życie zupełnie się odmieniło. Dzięki lekturze książki Czasami się wygrywa… a czasami można się czegoś nauczyć ty również przyswoisz sobie tę cenną umiejętność. Gorąco polecam tę książkę.
Ben Carson, M.D.,neurochirurg dziecięcy i autor bestsellerów America the Beautiful oraz Cudowne ręce

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b1526-czasem-wygrywasz-a-czasem-sie-uczysz.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b1526-czasem-wygrywasz-a-czasem-sie-uczysz.htm

Lisek | 2015-04-20

Uczciwie przyznam, dałam radę tylko (AŻ) dwa rozdziały.
Może to i dobre na cykl kazań w kościele dla głupawych Amerykanów, bo i autor jest amerykańskim kaznodzieją. Może i byłoby dobre na kazania dla dzieci ze szkoły podstawowej... Tych wcześniejszych klas. Ale to chyba żart, że jest to książka dla dorosłych, i to tych w pełni władz umysłowych.
Wisienką na tym torcie z zakalca jest wręcz niestrawnie betonowe pióro i mdłe lanie wody.
Ah i tak... na początku autor raczy nas opowiastką jak to musiał wynająć prywatny odrzutowiec, żeby mu takowy przywiózł jego paszport. Oczywiście z zaznaczeniem, ze kosztowało go to 20tys dolarów. Nie jestem chrześcijanką, ale coś mi świta taki grzech jak pycha...

Paula | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Doskonała książka Maxwella dla wszystkich ,którzy ponoszą porażki,wstają i znów ponoszą porażki i się nie poddają,ale też dla tych, którzy chcą nauczyć się jak wyciągać wnioski z porażek i jak się na nich uczyć

Agata | 2014-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Wszystkie książki Maxwella pochłaniam z ogromną radością, a także pokorą wobec życia. Najlepszy przewodnik duchowy, z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia.

książek: 1969
Kamila | 2015-10-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 13 października 2015

Ciekawe cytaty, jak dla mnie trochę wiedzy się powtarza, więc lepiej uporządkowałabym rozdziały.

Zrobiłam notatki, wyciągnęła wnioski i "w górę" :)

Kamila | 2017-03-16

Bardzo pomocna książka. Ukazuje, że porażka to tylko wskazówka, że zbliżamy się do sukcesów :)

Kari | 2017-06-01
Przeczytana: maj 2017

Zaintrygował mnie temat książki, jednak chyba spodziewałam się czegoś więcej. Autor opisuje wszystko bardzo punktowo, co nie przekonuje mnie w tego typu książkach. Najbardziej interesowały mnie przykłady, sposoby działania innych, dowody na to jak inni ludzie uczą się na swoich błędach. Jeśli interesuje Cię historia ludzi, nie ma tutaj tego wiele. Jeśli jednak ktoś szuka po prostu instrukcji działania i jasno sprecyzowanego wytłumaczenia zagadnienia, polecam.

domixxD | 2018-10-14
AdamST220 | 2018-06-28