Martwe ciała

Wydawnictwo: Simple Publishing
non-fiction, morderstwo, reportaż
literatura faktu

„1982 rok, listopad, późny wieczór. Zdenerwowany ojciec zgłasza zniknięcie swojej jedenastoletniej córki. Milicja zarządza poszukiwania. Bezowocne. Miesiąc później okaże się, że dziewczynka padła ofiarą „zimnego chirurga”. „Martwe ciała” to prawdziwa i zarazem ponura historia Edmunda Kolanowskiego, seryjnego zabójcy i nekrofila, działającego w Poznaniu w latach osiemdziesiątych. Autorzy,...

„1982 rok, listopad, późny wieczór.
Zdenerwowany ojciec zgłasza zniknięcie swojej jedenastoletniej córki.
Milicja zarządza poszukiwania.
Bezowocne.
Miesiąc później okaże się, że dziewczynka padła ofiarą „zimnego chirurga”.

Autorzy, Waldemar Ciszak (prawnik) i Michał Larek (literaturoznawca) stworzyli opowieść spod znaku non fiction, będącą zarówno rekonstrukcją śledztwa oraz procesu sądowego, jak i wnikliwym studium psychiki przestępcy.
Znakiem rozpoznawczym ich książki jest oryginalne połączenie elementów reportażu, wywiadu i sensacyjnej fabuły”.

źródło opisu: http://simplepublishing.pl/www/blog/meet-us.html

źródło okładki: http://simplepublishing.pl/www/blog/meet-us.html