Portugalia. Przewodnik ilustrowany

Wydawnictwo: Pascal
5 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Portugalia, przewodnik, podróże
Ka_Ha

Portugalia jest jak pieśń fado, z zewnątrz melancholijna, pod powierzchnią żywiołowa. Słynie z Porto – miasta i wina, oraz z azulejos, odziedziczonych po Maurach. Przewodnik Portugalia jest tak barwny jak wakacje. Proponuje, podpowiada, radzi, wyciąga z opresji i nie pozwala się nudzić. Jest lekki, wygodny i elegancki. Znajdziesz w nim czytelne informacje, ciekawostki, mapy i mnóstwo zdjęć....

Przewodnik Portugalia jest tak barwny jak wakacje. Proponuje, podpowiada, radzi, wyciąga z opresji i nie pozwala się nudzić. Jest lekki, wygodny i elegancki. Znajdziesz w nim czytelne informacje, ciekawostki, mapy i mnóstwo zdjęć. Te wakacje zapamiętasz na długo!

źródło opisu: http://ksiegarnia.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

| 2014-12-31

przewodnik (wydanie pascala) zakupiłam kilka dni temu. teraz będąc w Portugalii stwierdzam, że jest mało przydatny. więcej jestem w stanie dowiedzieć się z informacji turystycznej lub recepcji hotelu. przede wszystkim brakuje map. brakuje tras spacerów. brakuje sugestii jak dostać się z lotniska do miasta. opisy są podawane z wykorzystaniem stron świata północ południe wschód i zachód - ciężko korzystać z tych podpowiedzi bez kompasu. nie polecam.

Ka_Ha | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Światowo

Nie przekonał mnie i żałowałam wydanych pieniędzy. Opisy są powierzchowne, kontekst kulturowo-historyczny ledwie liźnięty, a szata graficzna nie zachęca do zatrzymania oka. Brak map miast (jakichkolwiek) nie pozwalał mi ulokować wychwalanych miejsc w przestrzeni i to sprawiło, że wróciłam do księgarni po inny przewodnik. Może ktoś chce ten? Oddam ochoczo...

Mar | 2018-08-18
Brylant | 2015-04-24