Apokalipsa Odda

2014-10-24
2014-10-24
2012-01-01
Danuta Górska

Bardzo dużo się tu dzieje, nawet za dużo jak dla mnie. Ogólnikowo można określić tę książkę jako jeden wielki chaos.

Książka typowa dla Koontza. Intryguje, wciąga. Zarwane noce to jej jedyny minus.

Nie ma co pisać, książka nijaka. Bohater sili się na dowcip, ale mu nie wychodzi, tak jak autorowi nie wychodzi wprawienie czytelnika w strach.

Dawno mnie książka wynudziła tak bardzo jak "Apokalipsa Odda" . Dałam 3, ale chętnie bym kliknęła 2 gwiazdki. Ta jedna dlatego, że może mój odbiór książki wynika z nieprzeczytania poprzednich historii o Oddzie Thomasie i dlatego nie potrafiłam się wczuć w historię. Lubię dziwne, niepradopodobne, a nawet głupie czy szalone historie, ale żeby one były przynajmniej ciekawie napisane, czego tu moim zdaniem zabrakło. Dobra na bezsenność.

Jakieś nieporozumienie. Myślałam, że sięgam po książkę dla dorosłych, a tu marny horror dla nastolatków o niewyrobionym podniebieniu literackim. Wszystko w jednym. Trupy, stwory, Poe, Szekspir, mordy, gwałty, i czego tam nie ma! Ale owszem, jest coś czego nie ma, a w przyzwoitym horrorze powinno być. Nie ma czytelniczego strachu. Komedia jakaś.

Ten tom również wygląda bardzo charakterystycznie dla twórczości Deana Koontz`a. Tym razem Odd musi zmierzyć się z fanatykami, którzy wykorzystując technologię Nikoli Tesli, opanowali czas i nigdy się nie starzeją. Do akcji wchodzą również zmutowane potwory z przyszłości. Fabuła jak zawsze świetnia,a Annamaria jeszcze bardziej wkurzająca. Kim jest ta dziewczyna?Mam nadzieję,że ostatnie dwa tomy to wyjaśnią. Ogromna szkoda,że nie wyszły do tej pory po polsku...

Niezwykle intrygująca książka, w jakiś sposób przypomina cykl Nekroskopa Lumleya. Fabuła w zasadzie jest żadna, ale czyta się to!

Kooontz przyzwyczaił mnie do tego, że jedna książka jego autorstwa jest dla mnie wielkim objawieniem, a kolejne kilka są zwyczajnie nijakie, bez polotu. Ta jest czymś pośrodku, co sprawia, że niezbyt wiem, jak mam ją ocenić.

Historia opowiada przygody Odd Thomasa, młodego kucharza, który ma rzadką przypadłość - widzi duchy potrzebujące pomocy. Kiedy zjawia się w wielkim domu, odkrywa w nim obecność chłopca, któremu grozi niebezpieczeństwo utraty życia. Odd zrobi wszystko, aby uratować jego i innych. mamy tutaj przyjaciółka Odda - Ammarię.

Koontz nie popisał się tutaj zbytnio akcją. Sceny sa niemiłosiernie rozwleczone, przesadza z opisami, a akcja jest zbyt powalona i brak w tej książce napięcia, które znamy z powieści autora. Pomysł na fabułę nie jest oryginalny, właściwie nie znajdujemy tutaj momentów, które zaskakują, spektakularnych zwrotów akcji.

Można przeczytać, ale nie jest to szczyt możliwości autora. Dla mnie zwykły przeciętniak. Niestety.

Najgorsza z dotychczasowych, ledwie doczytałem do końca

Najgorsza z dotychczasowych, ledwie doczytałem do końca

No, nareszcie doczekałam się w tej serii części tak dobrej jak tom pierwszy czy drugi ! :) Po trzeciej części czyli "Braciszku Oddzie" myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy, a tu proszę.

Koontz przedstawia nam w "Apokalipsie Odda" zupełnie inny świat i samego Odda z innej strony. Genialne opisy grobowca w podziemiach i wszystkich ofiar, które znalazł Odd, a także sam wątek Mandry i jej syna Tima - super.

Aż jestem ciekawa ostatniego tomu.
"Apokalipsę Odda" zdecydowanie polecam.

• Dean Koontz
  • Horror