The Amber Road

Okładka książki The Amber Road Harry Sidebottom
Okładka książki The Amber Road
Harry Sidebottom Wydawnictwo: Michael Joseph Ltd. Cykl: Wojownik Rzymu (tom 6) powieść historyczna
powieść historyczna
Wojownik Rzymu (tom 6)
The Amber Road
Michael Joseph Ltd.
2013-07-18
2013-07-18
Rzym

Hmm cięzka sprawa z tą serią niestety w porównaniu z Orłami Imperium czy Wespazjanem bardzo słabiutko tu jest za dużo tych opisów i pierniczenia o poezji i innych rzeczach dużo nie wyjaśnionych jest też wątków kącowy tom to już całkiem nie porozumienie jak dla mnie ogólnie sie zawiodłem na tej serii .

Po ostatniej części cyklu mam mieszane odczucia. Pomysł dobry , akcja na poziomie , ale ...
No właśnie jest ale . Autor za bardzo zapętlił się w opisach kto jest kim i z jakiego ludu pochodzi . Trzeba wziąć pod uwagę , że imiona i nazwy ludów są ciężkie w polskim języku co powoduje w trakcie lektury męczarnię. Jak dla mnie zamknięcie cyklu nie do końca udane . Może to tylko moje odczucie .
Cykl jako całość godny polecenia . Poszczególne tomy o różnym poziomie . Polecam fanom literatury opisującej Cesarstwo Rzymskie, zwłaszcza , że akcja rozgrywa się u jego schyłku , a nie wiele jest pozycji z tego okresu .
Ogólnie ok .

Na okładce napisano, że jest to ostatni tom przygód Balisty. Ja z kolei czytałam poprzednie 5 na potrzeby recenzji dla pewnego portalu, zatem z czystej ciekawości chciałam dokończyć opowieść i dowiedzieć się, gdzie i jak ostatecznie skończy główny bohater. No i się nie dowiedziałam. Końcówka tak jakby urwana w trakcie pisania, nic tak naprawdę się nie rozwiązuje. Nie jestem fanką tego typu literatury, więc tym bardziej się zawiodłam. Nie wiem, czy będę chciała czytać kolejną część, jeśli się pojawi, a właściwie tak wygląda koniec książki - jakby miał być kolejny tom.

"Bursztynowy szlak" jest bez wyrazu, trudno uwierzyć, że ten tom stanowi zamknięcie cyklu.

Już nie mogę uwierzyć,że to koniec.Koniec przygód Balisty i cudownego świata Rzymu,zresztą nie ma co płakać.Lepiej napisać 6 dobrych książek z serii,niż ciągnąć ją przez 199 książek.
Ta książka powinna być bliska Polkom i Polakom,bo cześć akcji toczy się na terenach,które potem będą naszym krajem.

Mamy tu doskonałą narrację historyczną,choćby wojny domowe Cesarza Galiena.

Ale i walki z Germanami,podróż przez Morze Swebów i dotarcie do dzisiejszych terenów Skandsynawi,uważam za najlepsze.W tej książce.
uważam koniec za świetnie zwieńczenie całej serii.

Mamy tu doskonałą narrację historyczną,choćby wojny domowe Cesarza...

Szósty tom przygód Balisty, który będąc rzymskim zakładnikiem został również jednym z najlepszych rzymskich dowódców. Jednak co pewien czas los wikła go w najróżniejsze gry i spiski o podłożu politycznym. W wyniku jednego z nich został nawet chwilowym cesarzem. W tej części śledzimy losy Balisty i jego towarzyszy, który wypełniając misję zleconą przez cesarza trafia w swoje rodzinne strony. Nie przez wszystkich jest jednak mile widzianym gościem i ostatecznie nie cieszy się zbyt długo pobytem w rodzinnym domu. Jednak czy mogło być inaczej skoro jako zakładnik został zabrany przez Rzymian przeszło 26 lat wcześniej ?
Podobnie jak w poprzednich również i w tym tomie nie mogło zabraknąć, niespodziewanych zwrotów akcji, spisków, barwnych opisów czy spisków z wielką polityką w tle. Lektura godna polecenia dla wszystkich miłośników książek przygodowych z tłem historycznym.

To już szósty raz spotykamy się z Balistą, zakładnikiem, jednym z największych dowódców Rzymu, przez chwile cesarzem. Tym razem jest on nadal w misji zleconej mu przez cesarza i udaje się w swoje rodzinne strony z których wyjechał jako rzymski zakładnik 26 lat wcześniej. Czy nadal ma po co tam wracać? CO takiego złego dzieje się w królestwie jego ojca? Naprawdę świetnie napisana książka, pełna akcji, nagłych jej zwrotów i knowań tak wygląda polityka w czasach rzymu (niewiele zmieniła się do teraz :))mały minusik bo niestety zapowiada się, że Balista jeszcze pokarze się w następnym tomie. Autor powinien mieć dla niego trochę litości i pozwolić mu w końcu odpocząć na łonie rodziny ;)

• Szukam
  • Chcę kupić