The Sandman: Fables & Reflections
komiksy
Adrian-O

Drugie, luksusowe wydanie „Refleksji i przypowieści”, czyli 6. tomu wybitnej „Sandman”. Album zawiera kilka krótkich historii. Każda rozgrywa się w innym czasie i innej scenerii, ale łączy je postać Sandmana oraz fakt, że marzenia senne są wspólnym doświadczeniem wszystkich ludzi. Kto sięgnie po ten tom, odwiedzi starożytny Rzym, w którym cesarz August spędza jeden dzień na ulicach miasta...

Kto sięgnie po ten tom, odwiedzi starożytny Rzym, w którym cesarz August spędza jeden dzień na ulicach miasta przebrany za żebraka, i pozna losy Nortona I – pierwszego i jedynego cesarza Stanów Zjednoczonych.

„Sandman” to obowiązkowa lektura dla miłośników ambitnego komiksu.

źródło opisu: https://egmont.pl/

źródło okładki: https://egmont.pl/

Villiana | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Ten zbiór opowiadań podobał mi się zdecydowanie bardziej od poprzedniego. Co prawda na „Niestałych miejscach” wynudziłam się potwornie, to dalej było już tylko lepiej. „Orfeusz” i „Sejmik gawronów” autentycznie mnie wciągnęły. Ale wciąż mi czegoś brakuje, ciągle mam w pamięci to, że może być lepiej i mocniej i sumarycznie rzecz ujmując - całość „Refleksji i przypowieści” nie była dla mnie niczym specjalnym.

Mam nadzieję, że kolejne tomy Sandmana przypadną mi w większym stopniu do gustu.

Villiana | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

„Czasami się budzisz. Czasami upadek cię zabija. A czasami gdy spadasz, zaczynasz lecieć.”

Dla mnie osobiście chyba najsłabsza część jak do tej pory.

Zbiór pięciu niezależnych od siebie opowiadań, z których tylko „Strach przed spadaniem” zrobiło na mnie jakiekolwiek większe wrażenie. Nie mogłam się wczuć w klimat innych i czegoś poczuć. Jestem trochę rozczarowana, ale i tak pewnie niebawem wrócę do świata Sandmana i sięgnę po kolejną część.

Ahsan | 2018-03-12
Przeczytana: marzec 2018

Każdy kolejny Sandman coraz lepszy!
Ten bardzo, bardzo podobał mi się, szczególnie "Sejmik gawronów".
Fanom komiksu polecać nie muszę, nieznającym Sandmana polecam sięgnąć po pierwszą cześć. I polubić, bądź porzucić. Aczkolwiek, bardzo prawdopodobne, że polubicie.

kendo777 | 2014-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 03 maja 2014

Kupiłem sobie zbiorcze wydanie, które wyszło w kwietniu 2014 i przeczytałem po 9 latach przerwy (w 2005 roku było pierwsze wydanie w dwóch tomach). I po tych dziewięciu latach nadal czyta się doskonale. Rzecz jest wysoce nieprzeciętna. Zbiór małych arcydzieł komiksowych. Losy bóstw z różnych kultur przeplatają się z losami postaci historycznych takich jak Mark Twain, czy Robespierre + upersonifikowane: Sen, Śmierć, Delirium, Los, Pożądanie, Rozpacz i Zniszczenie jako siedmioro rodzeństwa dalece silniejsze nawet od Bogów. Masa kultowych tekstów, szczypta horroru, dwie szczypty poezji i nieograniczona wyobraźnia Neila Gaimana. Absolutne arcydzieło i najprawdopodobniej najlepszy zbiór opowieści jaki powstał w komiksowym medium. A 10-tomowa saga o Sandmanie i jego rodzeństwie, to najprawdopodobniej najlepsza komiksowa seria jaka kiedykolwiek została napisana.

PolishPopkulturę | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Ach, jakim ten Gaiman jest doskonałym bajarzem! Wszystkie zawarte w tym zbiorze opowieści są niezwykle błyskotliwe i cudownie przewrotne. Chyba nie było tu rozdziału, który by mnie nie zaintrygował. Polecam z całego serca, nie tylko fanom komiksów, ale przede wszystkim wielbicielom dobrej literatury.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

xan4 | 2014-11-09

Druga noga Neila Gaimana

Czytając prozę Neila Gaimana zawsze z łatwością potrafiłem sobie wyobrazić to, o czym pisze. To pisarz, który pisze obrazami, tworzy obrazami. Wystarczy, że zamkniemy oczy i zobaczymy ludzi czy sytuacje, które opisał autor. Dlatego też nie zdziwiło mnie, że Gaiman miał romans z komiksem - z pismem obrazkowym. Nawet nie wiem, czy jest to romans, czy raczej małżeństwo, bo to jednak z obrazami najbardziej kojarzy się autora. Ja oczywiście chciałbym, aby był kojarzony przede wszystkim z prozą, bo to moja miłość, a najlepiej z opowiadaniami, które to Gaimanowi wychodzą bardzo dobrze, ale przecież nie mogę przeciwstawiać się realiom. To jednak do tworzenia obrazów został stworzony Neil Gaiman.

Uwielbiam prozę Gaimana. To jeden z moich ulubionych autorów, moich pisarskich guru, ale doceniam go właśnie za to, co pchnęło go do tworzenia komiksów. Za malowniczość prozy, naturalność i obrazowość. Ale wiecie, „komiks to komiks, gdzie mu tam do ‘normalnych’ książek”...

Tymoteusz | 2014-08-26
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Jeden z najlepszych albumów w serii. Chociaż główny protagonista tym razem w zamieszczonych historiach zwykle pełni rolę epizodyczną, to jego braku nie widać. Każda z opowieści to mała perełka.
Więcej: http://shadowmage.nast.pl/2014/08/sandman-6-refleksje-i-przypowiesci-neil-gaiman/

Riahnon | 2016-12-10

Rewelacyjna powieść graficzna. To nie jest komiks dla dzieci, kolorowy i naiwny, to pełnoprawna głęboka powieść, z mnóstwem obrazków!

Bohaterowie, fabuła, nawiązania kulturowe - przemówiły do mnie. Surrealizm powieści pogłębia rysunek, różne kreski, style...

Zdecydowanie polecam.

Maksymilian Sypniewski | 2015-10-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

niektóre historie bardzo ciekawe... niektóre już niekoniecznie... ogólnie album bardzo dobry, ciekawie rozwijający całościowy obraz uniwersum Sandmana...

Dowód na to, że komiksy mogą opowiadać głębokie i mroczne historie.