Herbarz rycerstwa polskiego z XVI wieku

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Wiek XVI przyniósł zasadnicze przemiany w polskiej heraldyce. Z jednej strony zostały doprowadzone do końca procesy heraldyzacji, które rozpoczęły się u schyłku średniowiecza, z drugiej zostały stworzone nowe podwaliny pod jej kształty. Najogólniej zatarty został jej odrębny charakter, poddała się prawidłom ogólnoeuropejskim, ale także wkroczyła na drogę daleko odwodzącą ją od kanonów wypracowanych w średniowieczu.

Szymon | 2016-11-04
Athanati Este | 2015-06-16