Polska około roku 1300

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

Do powstania pracy przyczyniło się wielu uznanych naukowców, historyków i historyków sztuki. W dziewięciu artykułach przedstawiono dążenie do zjednoczenia po rozbiciu dzielnicowym i jego podłoże społeczno-polityczne oraz inne czynniki temu towarzyszące: urbanizację, politykę zewnętrzną (stosunki z Zakonem Krzyżackim, Czechami i plemionami pogańskimi oraz Kościołem). Poświęcono również osobne artykuły życiu umysłowemu, a także kulturze artystycznej: architekturze i rzeźbie.

Pppp | 2018-01-30
Na półkach: Teraz czytam