Dlaczego ludzie nienawidzą Ameryki

Tłumaczenie: Jacek Malczewski
Wydawnictwo: Post
Why Do People Hate America?
9788391914236
historia

Stany Zjednoczone pozostają nieczułe na wpływy z zewnątrz, a jeśli większość Amerykanów w ogóle myśli o reszcie świata, czyni to za pośrednictwem głęboko zakorzenionych stereotypów kulturowych.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Maciej Filipczak | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Każdy, kto interesuje się kwestią stosunków międzynarodowych, w których jedną ze stron są Stany Zjednoczone, powinien przeczytać niniejszą książkę. Jej treść stanowi totalną przeciwwagę dla innych tego typu tytułów, które bezkrytycznie lub powierzchownie oceniają mentalność USA w relacjach z innymi państwami. Jednocześnie tytuł ten pomoże pogłębić wiedzę czytelnika nt. powstania USA, źródeł inspiracji dla konstytucji amerykańskiej i systemu politycznego, a nawet przyczyn i motywacji Kolumba do podjęcia się podróży, podczas której odkrył Nowy Świat.

Książka ta stanowi intelektualną ucztę dla czytelnika, jednak należy podchodzić do niej z delikatnym dystansem. Momentami wydaje się, że treść z quasi "rozprawy" zamienia się w wywód oskarżycielsko- prokuratorski. Mimo, iż autorzy świetnie argumentują tezy, wspierając się licznymi faktami i pracami naukowymi, nie można oprzeć się wrażeniu, iż już pod koniec pisania,zapomnieli o próbie obiektywnej krytyki i "poszli na...

asia_las | 2016-11-09
Proudhon | 2016-09-28