Noże Wojska Polskiego

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Publikacja prezentująca noże znajdujące się na wyposażeniu Wojska Polskiego w latach 1914-2002. Składa się z dwóch części. W pierwszej, obejmującej okres od chwili uzyskania państwowości do 1945 roku, autor przybliża noże obcych wzorów występujące na wyposażeniu Wojska Polskiego, noże używane podczas II wojny światowej w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie oraz noże wytwarzane w konspiracyjnych zbrojowniach Armii Krajowej. W drugiej, zasadniczej części, zostały przedstawione noże wchodzące w skład uzbrojenia Wojska Polskiego od 1945 r. do chwili obecnej.

Villemo | 2015-03-08
pawEHO | 2014-04-17