HALO: Upadek Reach

Tłumaczenie: Marta Koniarek
Wydawnictwo: ISA
Halo: The Fall of Reach
Tomek

Gdy na Halo toczy się krwawa wojna między ludźmi a Przymierzem, los ludzkości spoczywa w rękach jednego wojownika, samotnego Spartanina, ocalałego z innej legendarnej bitwy... desperackiej walki, w której nie brano jeńców i która doprowadziła ludzkość do Halo po upadku Reach. Teraz, po raz pierwszy, możemy poznać całą historię tego wielkiego, zabójczego konfliktu. Brutalne, niszczycielskie...

Brutalne, niszczycielskie siły Przymierza suną niepowstrzymanie przez kosmos, zdecydowane wytrzebić rasę ludzką. Pozostał tylko jeden bastion – planeta Reach. To ostatnia wojskowa forteca, znajdująca się na drodze ku Ziemi, zdolna powstrzymać najazd obcych. Jednak obrońcy Reach mają inne, pierwszoplanowe zadanie: uniemożliwić Przymierzu poznanie położenia Ziemi.
Żołnierze zdają się nie mieć szans w walce z Przymierzem, mającym zbrojną i liczebną przewagę. Reach posiada jednak pilnie strzeżoną tajemnicę. Jest poligonem szkoleniowym dla pierwszych „super żołnierzy” o kryptonimie SPARTANIE.
Ci wysoce zaawansowani wojownicy, poddani udoskonalającym modyfikacjom genetycznym i technologicznym, są najlepsi we wszechświecie – cisi, profesjonalni i zabójczy. Teraz, gdy rozpoczyna się bezlitosny atak Przymierza, garstka Spartan stoi w gotowości do stoczenia ostatecznej rozgrywki. Będą zabijać, mogą zginąć, ale nigdy się nie poddadzą. I przynajmniej jeden z nich – Spartanin znany jako starszy bosman sztabowy – przeżyje, by walczyć w przyszłości na tajemniczym, starożytnym, sztucznym świecie zwanym Halo...

źródło opisu: Wydawnictwo ISA, 2012

źródło okładki: http://isa.pl/