Pakt Złodziejki

Okładka książki Pakt Złodziejki Ari Marmell
Okładka książki Pakt Złodziejki
Ari Marmell Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Przygoda postrzelonej awanturnicy (tom 1) fantasy, science fiction
Przygoda postrzelonej awanturnicy (tom 1)
Thief's Convenant
Fabryka Słów
2014-01-01
2014-01-01

"Pakt złodziejki" to powieść autorstwa Ari Marmella, która obiecuje mieszankę akcji, tajemnicy i poszukiwania prawdy. Marmell, znany z tworzenia dynamicznych i pełnych przygód historii, tym razem zabiera nas w podróż z główną bohaterką, Adrienne Satti, która staje się Złodziejką po tragedii, która odmieniła jej życie.

Ari Marmell ma talent do kreowania napięcia i akcji, co widoczne jest również w "Pakcie złodziejki". Czytelnik jest wprowadzony w świat, gdzie sprawiedliwość jest wymierzana przez postać Adrienne, która używa swojego rapiera i zdolności Złodziejki, aby wyegzekwować swoje własne pojęcie sprawiedliwości. Ta mieszanka tajemnicy i zemsty obiecuje emocjonującą fabułę.

Jednak mimo obiecującego początku, "Pakt złodziejki" nie spełnia wszystkich oczekiwań. Jednym z głównych problemów jest brak głębszego rozwoju postaci. Choć poznajemy Adrienne jako Złodziejkę, a także dowiadujemy się o jej tragedii i motywacji, brakuje nam pełniejszego zrozumienia dla jej charakteru i emocji. Jest to szczególnie istotne, gdyż główna bohaterka powinna być dla czytelnika silną i wiarygodną postacią, z którą można się identyfikować.

Kolejnym aspektem, który pozostawia pewien niedosyt, jest zagadka przeszłości Adrienne i jej próba zrozumienia tego, co wydarzyło się w jej życiu. Mimo że ta tajemnica stanowi kluczowy element fabuły, jej rozwinięcie wydaje się nieco niezadowalające. Wyjaśnienie wydarzeń z przeszłości mogłoby być bardziej kompleksowe i satysfakcjonujące dla czytelnika.

Styl pisania Ari Marmella jest płynny i łatwy do czytania. Autor potrafi tworzyć dynamiczne sceny walki, które są pełne akcji i zaskakujących zwrotów. Jednakże, choć akcja jest dobrze skonstruowana, czasami brakuje jej głębi i bardziej wyrazistych opisów, co może ograniczać naszą empatię wobec bohaterów i zaangażowanie w fabułę.

Ocena 4/10 dla "Paktu złodziejki" odzwierciedla pewne niedoskonałości, które wpływają na ogólną jakość powieści. Mimo że książka ma swój potencjał i oferuje akcję i tajemnicę, brakuje jej nieco głębi, zarówno w rozwoju postaci, jak i w rozwinięciu fabuły. Jednak dla miłośników gatunku fantasy, którzy szukają szybkiej i emocjonującej lektury, "Pakt złodziejki" może wciąż stanowić interesujące doświadczenie literackie.

Ari Marmell ma talent do kreowania napięcia i akcji, co...

Groch z kapustą przyprawiony pochodem postaci tak drugoplanowych jak nic nie wnoszących. Sprawia wrażenie spin-offu czegoś większego gdzie przedstawione są prawidła rządzące przedstawionym światem. Tu ciężko do pewnego momentu zrozumieć choćby motywacje głównej bohaterki.

1997

Mnie osobiscie bardzo ciężko się ja czytało i czytałam ja chyba przez rok jak nie dłużej

Zdecydowanie dla nastoletnich czytelników.

Zdecydowanie dla nastoletnich czytelników.

Ciekawa historia fantasy, w której autor starannie przemyślał fabułe. Zdarzenia nie są opowiadane "po kolei", tylko wraz z główna postacią skaczemy w przeszłość do ważnych momentów jej życia. To uatrakcyjnia całość historii. Rozwiązanie zagadki może i dość przewidywalne, ale finał tej opowieści jest niezły, sporo się w nim dzieje. Autor bardzo zręcznie daje sobie radę ze wszystkimi wątkami. Nie jest to beztroska fantasy, sporo postaci ginie, ale taki początek serii dobrze ją zapowiada.

Pomysłna fabułę bardzo ciekawy,ale zupełnie niewykorzystany.Widać,że trudność sprawiało również językowe przedstawienie rozmów bóstwa i głównej bohaterki. Można było wpaść na jakąś formę, która odróżniałaby komentarze Olega zamiast topornie parafrazować jego wypowiedzi...Książka ma dobre fragmenty, dobre moementy, ciekawe sceny, ale montaż całości tutaj zupełnie nie wyszedł.

Nie.
Do książki podchodziłam kilka razy i nigdy nie byłam w stanie jej skończyć.
Historia wydaje się nie ciekawa, postacie nie są niczym nadzwyczajnym. Mogła to być zwykła, lekka książka o tak do przeczytania ale..skakanie w czasie jest tu kluczowym minusem.
Osobiście gubiłam się w tym wszystkim, co rozdział akcja działa się w innym czasie i przedstawiała niekiedy rzeczy zupełnie niezwiązane z poprzednim rozdziałem.
Główna bohaterka, jak już pisałam, była zwyczajna. Jednak jakimś cudem sprawiał że co rozdział coraz mniej ją lubiłam. Reszta postaci była płaska, nie zapadała w pamięci.
Jeden wielki zbiór cliché pod ładną okładką.

Nie.
Do książki podchodziłam kilka razy i nigdy nie byłam w stanie jej skończyć.

Średnia książka. ma ponad 300 stron ale główny motyw historii zaczyna powoli się rozkręcać tak przy 200 (wcześniej koło historii stoi w miejscu). Jest bardzo dużo postaci drugoplanowych które niby coś wnoszą do historii ale w sumie nie zapamiętałam imienia żadnej z nich. Sama fabuła, podział rozdziałów sprawiał że czułam jakbym czytała jakieś opowiadanie na blogu a nie książkę. Świat przedstawiony w książce dość prosty aczkolwiek pomysł z bogami, paktem itp dawał duże pole do popisu które zostało zmarnowane. Historia głównej bohaterki w świecie przedstawionym wyglądało jak rozszerzenie do znacznie lepszej i ciekawszej historii z tego samego uniwersum. Ogólnie można przeczytać jak nie ma się nic ciekawszego pod ręką, a w porównaniu w tą książką o coś ciekawszego nie trudno.

"Pakt Złodziejki" czyta się szybko, nie jest trudny, ale czasem można mieć chwilową wątpliwość co do treści. Historia raczej... nudnawa.

Głowna bohaterka ma wiele imion, jej przeszłość maluje się w odcieniach szarości. Smutek, żal, brak motywacji do zaangażowania się.

Cudowny obrót sytuacji i...

Znowu dostajemy porcję przereklamowanej straty i rozgoryczenia.

Książka to przede wszystkim przeplatanka śmierci i ignorancji. W moim mniemaniu godna pożałowania jeśli wziąć pod uwagę końcowe podejście głównej bohaterki do śmierci tak wielu osób, które kochała.

Historia nie urzekła mnie, a po jej skończeniu odłożyłam książkę z miną zażenowania. Nie spodobała mi się. Zakończenie było banalne, choć nie tak przewidywalne jak sądziłam. Nie mniej jednak ta pozycja, nie należy do moich ulubieńców.

Cudowny obrót sytuacji i...

Znowu dostajemy porcję przereklamowanej straty i rozgoryczenia.

Książka...

Książki nie udało mi się skończyć, mimo jakiejś setki stron czytania na siłę. Wymęczyły mnie retrospekcje - przeskoki o kilka lat w tę i we w tę. Ledwo poznajemy wątek, a już się kończy i nie da się go powiązać z kolejnymi. Bohaterowie nijacy i sztampowi, trudno kogokolwiek polubić. Sama mówiąca do siebie (boga) główna bohaterka jest denerwująca, a jej monologi brzmią jak z kreskówki. Parę osób tu pisało, że to powieść dla młodzieży. Ale takowa nie jest - za dużo brutalnych scen i mordów. Redakcja chyba spała, przepuszczając tak wiele łopatologii.

• Egzemplarze recenzenckie

Ari Marmell Pakt złodziejki Zobacz więcej