SS-Verfügungsdivision we Francji 1940

Wydawnictwo: Armagedon
83-918106-3-1
historyczna

Książka jest adaptacją albumu opublikowanego w 1941 r. przez główne wydawnictwo NSDAP w Monachium pod tytułem ''Waffen-SS im Westen. Ein Bericht in Bildern''. Opracowanie ukazało się w bardzo niewielkim nakładzie, przez co aż po dziś dzień uchodzi za biały kruk. Jego autorem był Friedrich Zschackel, żołnierz jednej z kompanii propagandowych SS, która wzięła udział w wojnie z Francją w maju-czerwcu 1940 r. Autorem przedmowy, napisanej ''w polu'' w lutym 1941 r. był Gunther d'Alquen, sławny redaktor naczelny gazety SS ''Das Schwarze Korps''.

źródło opisu: http://www.armagedonbooks.tgw.com.pl/

darek78 | 2013-12-05