Pruszkowscy Żydzi. Sześć dekad zamkniętych zagładą.

Wydawnictwo: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Pruszkowie
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788392620402
judaica, żydzi, pruszków
historia
SanaeAiko

W książce opisana jest historia Żydów mieszkających w Pruszkowie od końca XIX w. do tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Znajduje się w niej wiele fotografii, ówczesne mapy Pruszkowa z zaznaczonymi miejscami ważnymi dla Żydów, a także fragmenty innych książek o tej tematyce. Książka napisana bardzo ciekawie, znajdziemy w niej historie pojedynczych ludzi, zdjęcia porównawcze budynków z czasów ówczesnych i dzisiejszych.

panwiaderko | 2015-01-15

Dużo ciekawych zdjęć, historii. Polecam szczególnie mieszkańcom P