Zostań medium. Praktyczny przewodnik

Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2014-03-16
2014-03-16
Magdalena Kloskowska

Książka to kopalnia wiedzy, inspiracji i motywacji do własnego rozwoju. Dzięki niej nauczymy się medytować i rozumieć wiele zjawisk oraz otworzymy się na świat, którego wcześniej nie rozumieliśmy lub nic o nim w ogóle nie wiedzieliśmy. Właśnie dlatego zachęcam do lektury. By wiedzieć i widzieć więcej.

Link do całej recenzji: https://znakomita.com/2020/04/09/rozwijaj-sie-duchowo-zostan-medium-14-2020/

Link do całej recenzji:...

Czy chcieliście kiedykolwiek zostać medium? No pewnie, kto nie chciał! Nawet osoby lekko sceptyczne gdzieś tam głęboko w podświadomości marzą o tym, aby mieć kontakt z drugą stroną. Podobno każdy człowiek ma w sobie zdolności parapsychiczne, ale nie każdy je rozumie, odczuwa i wykorzystuje. Trzeba się po prostu rozbudzić i poświęcić trochę czasu na naukę korzystania z nich – jednym przychodzi to łatwiej, innym gorzej, ale potencjał ma każdy z nas!
Rose Vanden Eynden w swojej książce „Zostań medium” prowadzi nas krok po kroku i przedstawia różne ciekawe ćwiczenia, które mają na celu zwiększenie naszej percepcji parapsychicznej. Oczywiście skupia się w dużej mierze na teorii, bowiem, aby iść dalej, trzeba poznać pewne istotne podstawy, bez których sobie nie poradzimy. Nie owija w bawełnę, skupia się raczej na faktach i najistotniejszej wiedzy. Popiera to różnymi przykładami ze swojego życia, co daje nam możliwość poznania jej lepiej i w pewnym sensie stanowi „rzeczowe” potwierdzenie teorii, którą nam prezentuje.
Tak na dobrą sprawę, autorka skupia się głównie na kontakcie z przewodnikami duchowymi różnego rodzaju, ale osobiście uważam, że złapanie kontaktu z drugą stroną jest z tym bardzo powiązane. Chodzi głównie o dostrojenie się do odpowiedniej częstotliwości wibracji, a jeżeli nauczymy się słuchać naszych przewodników duchowych, to duchy, a nawet odczyty niefizycznych ciał otaczających nas ludzi staną się dla nas czymś naturalnym. Nie spotkałam się do tej pory z podziałem przewodników, jaki przedstawia pani Eynden, ale przyznaję, że mnie zaciekawił. Było to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie, że mogłam jednak dowiedzieć się czegoś nowego o drugiej stronie, bowiem sama osobiście znam zaledwie dwóch swoich przewodników i teraz ciągle zastanawiam się, do której kategorii mogę ich przypasować.
Świetną rzeczą są ćwiczenia, która autorka zaprezentowała w tej książce. Przykładowo opisuje nam jakąś sytuację pełną symboli i faktów, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, a następnie podaje kilka możliwych odpowiedzi, co one oznaczają – łatwo w ten sposób się sprawdzić i jest to niezwykle przyjemna zabawa. Co więcej, nawet kontaktowanie się z przewodnikami autorka przedstawia jako zabawę – jednym słowem zafundowała nam kurs wiedzy połączony z zabawą, a powszechnie wiadomo, że w taki sposób najlepiej przyswoić informacje! Na pewno wypróbuję kilka praktyk i postaram się wynotować wiedzę, którą chciałabym przyswoić (chociaż przyznaję, że większość tematów poruszanych przez panią Eynden jest mi już dobrze znana).
Książka jest napisana w przystępny i przyjemny sposób, autorka nie zapomina o tym, aby zaznaczyć w tekście najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Ta pozycja jest dobra zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym, chociaż myślę, że skierowana jest bardziej dla osób początkujących. Osoba, która siedzi w tej tematyce nieco dłużej może nie znaleźć tutaj zbyt wiele informacji, których by jeszcze nie znała. Jednak jeżeli ktoś faktycznie chce się zaznajomić z tematem mediumizmu i pobudzić swoje zdolności, to ta pozycja będzie dla niego idealna!

• 📌 Inne
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Socjologia, filozofia, nauka, kultura
  • Magia, ezoteryka, okultyzm etc.

Dodaj cytat z książki Zostań medium. Praktyczny przewodnik