Mishima Yukio (1925-1970) : mała antologia dramatu japońskiego

Seria: Oblicza Japonii
Japonia, teatr, dramat

Charakterystyka twórczości dramaturgicznej jednego z najbardziej znanych w świecie pisarzy japońskich Mishimy Yukio. Publikacja składa się z tłumaczenia trzech sztuk napisanych dla shingeki powstałego pod wpływem kultury zachodu gatunku teatru nowoczesnego Pawilon Ryczącego Jelenia, Madame de Sade oraz Mój przyjaciel Hitler. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: czerwiec 2009

Wybór i opracowanie dramatów Mishimy, absolutnie wstrząsający i zapierający dech, książka z gatunku „gdybym chciała podkreślać wszystkie celne zdania podkreśliłabym całą”

Netsuke | 2010-03-02

Raczej dla fanów Mishimy zaznajomionych z jego twórczością. Jedno z nielicznych opracowań twórczości tego pisarza (inne jakie miałam okazję czytać było autorstwa p. Beaty Kubiak Ho-chi - Mishima Yukio. Estetyka klasyczna w prozie i dramacie 1941-1960 Kraków, Universitas 2004)

Szeptucha | 2015-03-21
Jacek | 2012-11-28
Przeczytana: 26 lipca 2012
kiniak_ | 2012-08-07
Nie tylko Murakami

Obecnie literatura japońska w Polsce często zawężana jest wyłącznie do twórczości Harukiego Murakamiego – pozostali autorzy to głównie margines, pojedyncze tłumaczenia, przypadkowe tytuły. Nasz użytkownik przygotował subiektywny przegląd książek japońskich, które jego zdaniem, zasługują na jak najszybsze tłumaczenie na polski.