Kuchnia i nauka

Tłumaczenie: Ernest Aleksy Bartnik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Les secrets de la casserole
kulinaria, kuchnia i nauka
ryszpak

Mistrzowie kuchni rzadko analizują potrawy pod względem chemicznym, a przecież są one złożonymi związkami, które podlegają prostym prawom chemii. Autor dzieli się z czytelnikami wiedzą, mającą zastosowanie w praktycznych przepisach kulinarnych, przekazywanych przez matki córkom, przez szefów kuchni ich następcom. Bo jak twierdzi sam mistrz, "związki chemiczne, które znajdują się w potrawie w...

Bo jak twierdzi sam mistrz, "związki chemiczne, które znajdują się w potrawie w śladowej ilości, odgrywają rolę błyskotliwego solisty w wielkim koncercie smaków".

źródło opisu: okładka

źródło okładki: fot. własna

kebby | 2016-03-03

Co się dzieje w mięsie podczas smażenia? Dlaczego rosół powinno się gotować na małym ogniu? Jakie procesy zachodzą gdy dusimy mięso? Jak idealnie ugotować jajko? Odpowiedznie nie tylko na te pytania znajdziesz w tej książce. Autor wyjaśnia wszelkie procesy w sposób naukowy ale bez zbędnego zadęcia i niepotrzebnych komplikacji. Z taką wiedzą śmiało można zacząć eksperymentowanie w kuchni.

Matuska94 | 2017-03-26
konradmakosa | 2014-08-08