kangury, historia,
historyczna

Synteza politycznych, społecznych, gospodarczych i kulturalnych dziejów Australii w XX wieku. W interesujący sposób ukazuje przekształcenie kolonii brytyjskich w Australii w Związek Australijski oraz dalsze kształtowanie się narodu i niepodległego państwa australijskiego, jego politykę zagraniczną i sytuację wewnętrzną. Do najważniejszych wątków książki należy ewolucja stosunków z Wielką Brytanią i USA, rozwój instytucji państwowych i społecznych oraz przemiany australijskiej tożsamości i kultury. Jednak najwięcej miejsca poświęcono niezwykle ciekawej australijskiej scenie politycznej i jej aktorom głównym siłom politycznym i ich przywódcom.

Katrin | 2014-10-11

Taki wielki skrót z historii kraju kangurów i koala. Troszkę ciężko się czyta, za mało ilustracji, za dużo czytania, wszystko małą czcionką. Polecam głównie fanom Australii.

LAM | 2013-09-04
Gosia | 2013-04-01