To Tame a Duke
Calebornia

Lily Hawthorne jest córką bostońskiego właściciela tawerny, delikatną, kruczowłosą pięknością o szafirowych oczach, obdarzoną wielkim hartem du­cha. Gdy w 1812 roku wybucha wojna, dziewczy­na zostaje słynnym agentem o pseudonimie Złota Lily i codziennie ryzykuje życie, biorąc udział w tropieniu szpiegów. James Armstrong, czternasty diuk Kinross, jest an­gielskim arystokratą, zdecydowanym...

James Armstrong, czternasty diuk Kinross, jest an­gielskim arystokratą, zdecydowanym pomścić star­szego brata, który poniósł śmierć z rąk Amerykanów. Przysięga sobie, że nie spocznie, póki nie dopadnie winowajców. Ale kiedy w Bostonie porywa Złotą Lily, przeżywa wstrząs, bowiem okazuje się, że szpieg nie jest rosłym żołnierzem, lecz młodą kobietą, upartą i nieustraszoną. Oboje muszą stoczyć walkę z gorącym uczuciem, które mimo niesprzyjających okoliczności budzi się w ich sercach.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Z półeczki bookcrossingowej. Ta książka wyraźnie posiada wszelkie cechy jakie łączą romanse z literaturą fantastyczną. Współczesne romanse historyczne znacznie różnią się od książek pisanych w czasach regencji czy wiktoriańskich, ewentualnie romansów pisanych do II wojny światowej.
Zupełnie "fantastyczny" opis zachowań londyńskiego towarzystwa. No, ale czyta się szybko i jeżeli nie zwraca się uwagi na to jak bardzo ta książka oddala się od ówczesnej rzeczywistości to może się nawet podobać.
To już chyba 3 pozycja z tej serii, w której jest wzmianka o bardzo znanej książce napisanej przez kobietę. Poza tym autorka jest chyba fanką Harry'ego Pottera, bo główni bohaterowie noszą imiona Lily i James ;D

Oszka71 | 2017-02-23
sigma122 | 2017-02-15