Magiczna chwila

Seria: Magnolie
Wydawnictwo: Świat Książki
Magic Hour
miłość, przyjaźń, więź, kłopoty

Wzruszająca opowieść o miłości do skrzywdzonego dziecka. W otoczonym lasami miasteczku Rain Valley pewnego dnia pojawia się dziwne, dzikie dziecko z wilczkiem w objęciach. Dziewczynka jest przerażona, nie mówi, a ciało ma pokryte bliznami. Przejęta jej losem komendantka policji wzywa na pomoc swoją siostrę, słynnego psychiatrę dziecięcego, Julię Cates, która wskutek nieszczęśliwych wydarzeń...

Wzruszająca opowieść o miłości do skrzywdzonego dziecka.
W otoczonym lasami miasteczku Rain Valley pewnego dnia pojawia się dziwne, dzikie dziecko z wilczkiem w objęciach. Dziewczynka jest przerażona, nie mówi, a ciało ma pokryte bliznami. Przejęta jej losem komendantka policji wzywa na pomoc swoją siostrę, słynnego psychiatrę dziecięcego, Julię Cates, która wskutek nieszczęśliwych wydarzeń straciła renomę i pacjentów w Los Angeles. Czy lekarce uda się nawiązać kontakt z dzieckiem? Czy możliwe jest jego ocalenie?

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Madi | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

Dla mnie ta książka była magiczna-spędziłam z nią" magiczną chwilę."
Dostarczyła mi wiele emocji-raz byłam poruszona ,a raz cieszyłam się razem z bohaterkami z postępów dziewczynki.
Historia małej Alice tak mnie wciągnęła i zachwyciła ,że w ogóle nie zwracałam uwagi na inne wątki ,które po prostu były .
Podobał mi się też sposób w jaki autorka stworzyła portret psychologiczny "dzikiego" dziecka i fazy rozwoju w "rzeczywistym "świecie.
Uwielbiam historie o małych dzieciach ,a tą uważam za wyjątkową, niesamowitą i piękną.

teri | 2012-07-06
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2012

Miala byc historia dzikiego dziecka z lasu...i jest,nawet sympatyczna.Niestety,psuje wszystko disneyowata opowiastka o dwoch siostrach,szukajacych milosci i pieknym doktorze na harleyu.Jak dla mnie za bardzo przelukrowana historyjka,az mdli.Romanzo,troppo dolce,non nè per me...

Dona | 2012-06-20
Przeczytana: styczeń 2012

Dawno nie czytałam książki, która tak by mnie poruszyła. Byłam ciekawa dalszych postępów rozwoju dziewczynki i jej losów. Problemy zawodowe bohaterki , jej ogromne zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności za dziecko to uczucia które targają główną bohaterką. Nie mniej jednak polecam ją każdemu, gdyż owa "magiczna chwila" może także odnosić się do czasu jaki spędzimy czytając tę książkę.

Książkowo_czyta | 2012-02-27
Przeczytana: 30 kwietnia 2008

Pełna ciepła i niezwykle wzruszająca opowieść o miłości i chęci niesienia pomocy...

Głowna bohaterka Julia, z zawodu psychiatra dziecięcy, staje się swego rodzaju łącznikiem pomiędzy światem, a dzieckiem, którego życie nie oszczędzało i w związku z tym jest ono bardzo zamknięte w sobie...

Kobieta nie tylko jest ogromną podporą dla małej, zagubionej dziewczynki lecz sama na nowo doświadcza potęgi miłości, a także zyskuje poczucie dowartościowania samej siebie, które jest jej w tym momencie życia bardzo potrzebne...

Jeśli chcecie dowiedzieć się czy Julii uda się dotrzeć do dziewczynki, a także macie ochotę na wzruszającą lekturę ta książka jest dla Was...

marcia | 2011-08-30
Na półkach: Przeczytane, Dramat
Przeczytana: 30 sierpnia 2011

Kristin Hannah musiała mieć chyba magiczne pióro, gdyż wgłębiając się coraz bardziej w akcję książki, czułam, że przeżywam wszystko to co przeżywali bohaterowie "Magiczna chwila". Stworzyła niesamowitą psychologiczną powieść, w których zadaje trudne pytania, między innymi: o pierwotnej naturze człowieka, o trudności zaufania obcym ludziom, przełamywaniu swoich słabości. O tym jak z kompletnie obcych sobie ludzi stajemy się sobie niewiarygodnie bliscy i nie potrafimy już bez siebie żyć.

kwiatek29 | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

W miasteczku Rain Valley,pojawia się dziwne,dzikie dziecko.Dziewczynka nie mówi,boi się ludzi.Komendantka policji prosi o pomoc swoją siostrę, która jest psychiatrą dziecięcym.Wzruszająca historia o budowaniu więzi,miłości do skrzywdzonego dziecka.

Przeczytana: 21 lipca 2014

Wzruszająca opowieść o małej dziewczynce, która wyszła z lasu i podbiła serca mieszkańców niewielkiej miejscowości. Psychiatra, której kariera wisi na włosku z powodu utraty autorytetu. Traci pacjentkę, która wraz z sobą pociąga w szpony śmierci inne ofiary. Ta mała dziewczynka, której ciało jest zabliźnione, nie mówi, nie zna podstawowych aspektów życia w społeczeństwie staje się nadzieją na odzyskanie wiary w siebie. Kto po dłuższym czasie przebywając z tak pokrzywdzonym i okaleczonym dzieckiem, które każde nasze oddalenie przeżywa w sposób dramatyczny, nie zakochałby się w nim? Co jednak kiedy na horyzoncie pojawi się człowiek, który dawno temu stracił swoją córkę? Czy możliwe jest odbudowanie więzi z biologicznym ojcem? Kto będzie kochał dziewczynkę tak mocno, że pozwoli jej odejść? Polecam

olka76 | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013

Troszkę mnie ta książka rozczarowała, spodziewałam się chyba czegoś głębszego, rzeczywiście magicznego. W moim odczuciu to taka historia rodem z amerykańskich filmów familijnych, gdzie wszystko się dobrze kończy i wszyscy są szczęśliwi. Trąca banałem. Owszem, takie książki też się dobrze czyta, ale nie zostawiają po sobie czasem ani śladu.
Dobra powieść i tyle, jednak bez rewelacji.

agiwka | 2011-05-14
Przeczytana: 12 maja 2011

To nie "klasyka literatury" ani "arcydzieło na miarę....", ale czyta się świetnie, a po skończeniu książki nie ma się poczucia zmarnowanego czasu.Porządna literatura"rozrywkowa"

anka920 | 2011-06-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka jest Bardzo poruszająca. Muszę się przyznać że pierwszy raz czytając łza zakręciła mi się w oku. Ogromnie mnie wzruszyła i jeszcze przez parę dni po przeczytaniu nie tknęłam innej pozycji. Książka naprawdę piękna.