TATRAS. The Most Beautiful Mountains of Slovakia

Okładka książki TATRAS. The Most Beautiful Mountains of Slovakia Stano Bellan, praca zbiorowa
Okładka książki TATRAS. The Most Beautiful Mountains of Slovakia
Stano Bellanpraca zbiorowa Wydawnictwo: Spektrum Grafik albumy
albumy
Spektrum Grafik
2005-01-01
2005-01-01
Tatry góry fotografia

Spośród kilkunastu albumów fotograficznych o Tatrach, które posiadam, ten cenię najbardziej. Wiele albumów miałem okazję widzieć i tych wykonanych przez polskich fotografików i tych ze słowackiej strony. Ten jest pracą zbiorową ośmiu fotografów. I co tu dużo gadać. Zdjęcia doskonałe, bez photoshopowego przegięcia w wyostrzaniu czy podbijaniu kolorów. Do tego świetnie dopracowana strona edytorska. Album wydano w wielu wersjach językowych, co jest swoistym ewenementem. Do tej pory spotykałem wersje dwu lub wielojęzyczne. Tutaj pokuszono się o oddzielne wydania polskie, słowackie, rosyjskie, niemieckie i angielskie. Być może jeszcze były wersje węgierska i francuska. Dlaczego zdecydowałem się na angielskojezyczną? Bo wersja polska i słowacka rozeszła się jak ciepłe bułeczki, niestety pod koniec roku nie miałem już innego wyboru. Ale przecież w takim wydawnictwie nie chodzi o tekst, a o zdjęcia. A te są doskonałe i niesztampowe. O jakości albumu niech świadczy fakt, że w następnym sezonie w księgarni w Tatrzańskiej Łomnicy nie było już po nim śladu. W Smokowcu również. Arcydzieła sprzedają się szybko.

• Fotografia i okolice
  • Albumy