Zranione dzieci, uzdrawiające domy

Wydawnictwo: MRaciniewski Services
adopcja, przysposobienie,
poradniki
Natasza

Wydawnictwo MRaciniewski Services przedstawia kolejną książkę z zakresu problematyki związanej z wychowaniem dzieci dotkniętych traumą w dzieciństwie w rodzinach adopcyjnych i zastępczych. Jak trudne są to problemy ilustrują fora internetowe pełne wpisów zrozpaczonych rodziców szukających pomocy. Dlaczego nasze dziecko nie odwzajemnia naszej miłości? Czego nie rozumiemy? Co robimy źle? to...

Jak trudne są to problemy ilustrują fora internetowe pełne wpisów zrozpaczonych rodziców szukających pomocy. Dlaczego nasze dziecko nie odwzajemnia naszej miłości? Czego nie rozumiemy? Co robimy źle? to pytania, które często prześladują rodziców dzieci doświadczonych traumą. Wiele rodzin decyduje się na adopcję mając wygórowane oczekiwania wobec siebie i dziecka. Szybko się przekonują, że ich oczekiwania są nierealistyczne. Ta książka odpowiada na te niespełnione oczekiwania dostarczając rozwiązań w wychowywaniu głęboko zranionego dziecka.

Natasza | 2014-05-23
Przeczytana: maj 2014

Jest to niezwykle wartościowa książka po którą powinni sięgnąć przede wszystkim rodzice adopcyjni ( zastępczy). Bo to oni, przede wszystkim oni, rodzice czy opiekunowie mają szansę stworzyć uzdrawiający dom dla dotkniętego traumą dziecka. Książka w sposób konsekwentny i konkretny podpowiada zatroskanym i zagubionym z powodu licznych trudności rodzicom dzieci doświadczonych w przeszłości traumą rozstania, odrzucenia, zaniedbania przemocy.
Wyjaśnia również ich reaktywne zachowania, niemożność włączenia się w grupę rówieśniczą, ich opóźnienia rozwojowe lub edukacyjne.
Autorzy podpowiadają również rodzicom jak zadbać o siebie aby móc udźwignąć długotrwały wysiłek związany z wychowaniem zranionego dziecka. Jak zmierzyć się z kryzysem adopcyjnym, jak dać swojej rodzinie szansę na szczęśliwe przetrwanie...