Słownik niemieckich nazw miejscowości Drugiej Rzeczypospolitej pod kontrolą III Rzeszy 1939-1945

historyczna

Niniejsze opracowanie ma charakter podręczny, co zakłada z góry, że nie wszystkie nazwy miejscowości z obszaru Drugiej Rzeczypospolitej są w nim reprezentowane. Stanowią tu one jedynie wybór dokonany według określonych kryteriów. Materiał uzupełniono nazwami ośrodków gmin, zarówno według podziału przedwojennego, jak i tych według podziału administracyjnego z roku 1999. W słowniku zamieszczono też nazwy miejscowości, które od września 1939 roku do czerwca 1941 roku były pod kontrolą ZSRR, a od lata 1941 roku do lata 1944 roku znajdowały się pod administracją Niemiec i dla których, według posiadanych materiałów, ustalono okupacyjne nazwy niemieckie.

Bogusław | 2016-05-11
John Kolańczyk | 2014-07-17