Wojna czterdziestoletnia

Wydawnictwo: Świat Książki
historyczna

Gdyby nie polityczne zaślepienie i nienawiść polityków arabskich, którzy odrzucili decyzję ONZ z 1947 roku o podziale Palestyny, i za realny program uznali fizyczne zniszczenie Żydów, już wiosną 1948 roku mogło powstać wolne państwo palestyńskie w korzystnych dla siebie granicach. Całkowicie odmiennie ukształtowały się losy milionów ludzi Żydów i Arabów. Niestety, nie każdemu narodowi dane jest mieć we właściwym czasie przywódców na miarę Ben Guriona. Książka ta pokazuje skutki tej katastrofalnej decyzji, i innych, równie samobójczych, których cenę nadal płacą oba narody. (Władysław Bartoszewski)

muzzy_r | 2016-07-23
Padre | 2014-08-09