Immortal in Death

Okładka książki Immortal in Death J.D. Robb
Okładka książki Immortal in Death
J.D. Robb Wydawnictwo: Piatkus Books Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 3)
Immortal in Death
Piatkus Books
2010-11-04
2010-11-04

Trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

Trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

"Kwiat nieśmiertelności" J.D. Robb - Krew, Przyjaźń i Mroczne Tropy

Witajcie w świecie, gdzie piękno to tylko zewnętrzna fasada, a tajemnice ukrywają się za pozornie idealnymi obliczami. W "Kwiat nieśmiertelności" J.D. Robb przenosi nas w krąg śledztwa, które wystawia na próbę zarówno lojalność, jak i przyjaźń. Choć ta opowieść wciąga nas w mroczne zakamarki zbrodni, nie brakuje tu pewnych ograniczeń. Moja ocena to 6/10 - to podróż przez emocje i relacje, choć z pewnymi niedoskonałościami.

Porucznik Eve Dallas, detektyw o stalowej woli, staje przed zadaniem rozwikłania brutalnego morderstwa sławnej modelki Pandory. Jej najlepsza przyjaciółka, Mavis Freestone, jest główną podejrzaną, co sprawia, że lojalność i przyjaźń Eve zostają wystawione na próbę. Opowieść skupia się nie tylko na śledztwie, ale także na relacjach między postaciami, co dodaje jej pewnego ciepła i ludzkiej głębi.

J.D. Robb nie boi się zagłębiać w mroczne strony ludzkiej natury, co daje opowieści pewien koloryt i autentyczność. Motywy zbrodni oraz powiązania między postaciami ukazują nam, że pozory często mylą się z prawdą, a tajemnice ukrywają się pod powierzchnią.

Porucznik Eve Dallas, jako główna postać, jest zdecydowana i poświęcona pracy, co daje jej mocny charakter. Jednakże, choć opowieść jest skoncentrowana na śledztwie, nie zawsze jest w stanie utrzymać napięcie i dynamikę w pełnym zakresie.

Fabuła książki posiada pewną dozę nieprzewidywalności, choć miejscami brakuje jej oryginalności i zaskoczenia. Rozwój śledztwa i odkrywanie kolejnych faktów mogło być bardziej rozbudowane, aby dać czytelnikom pełniejszy obraz układanki.

Podsumowując, "Kwiat nieśmiertelności" J.D. Robb to opowieść o mrocznych tajemnicach i lojalności, która prowadzi nas przez labirynt emocji i relacji. Choć opowieść ta ma swoje chwile, nie jest w stanie uniknąć pewnych ograniczeń. Moja ocena to 6/10 - to podróż przez mroczne ścieżki zbrodni i przyjaźni, choć z pewnymi niedoskonałościami w realizacji.

"Kwiat nieśmiertelności" J.D. Robb - Krew, Przyjaźń i Mroczne Tropy

Dedukcja Eve Dallas jest porażająca. Niemniej całość powieści lekko oklapła. W dalszym ciągu denerwuje mnie średniowiecze panujące w policji w połowie XXI wieku, ale Roberts trzyma się schematu.

Bardzo dobra rozrywka.

Bardzo dobra rozrywka.

Poprawna, z kilkoma wątkami na raz, chwilami miałam wrażenie, że trochę chaotyczna.
6/10

6/10

Przewidywalny morderca...
W połowie książki już się domyśliłam...

Przewidywalny morderca...
W połowie książki już się domyśliłam...

Spoiler...

Mavis jest jedną z podejrzanych, poznaje Leonarda, Eve zaczyna współpracę z Delią Peabody, wieczór panieński i przygotowania do ślubu

Spoiler...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przygotowania do ślubu Eve i Roarke

Przygotowania do ślubu Eve i Roarke

Nadal lekko, miło i przyjemnie ale coraz bardziej schematycznie i przewidywalnie. Jest tak cukierkowo, że aż nierealnie, a wszyscy bohaterowie stają się czarno -biali. Ponieważ ta seria dostarczyła mi kilku chwil miłej rozrywki, to żeby nadal ją lubić robię chwilę przerwy. Zgadzam się jednak z przedmówcami w zakresie tego, że seria wymaga czytania tomów po kolei, ze swojej strony dodam - byle nie ciągiem ;).

Trzecia z serii, którą przeczytałam. Perwsza - całkiem wciągająca. Wszystkie pisane łatwym językiem, bardzo szybko się czyta, wciągający wątek kryminalny przeplatany romansowym (coś a'la 50 twarzy Greya). Dla oderwania od codzienności i rozrywki, odmóżdżenia. To nie jest literatura dla wymagających. Trzecią książkę czytałam już tylko z chęci sprawdzenia, czy w tym wypadku również już w połowie książki domyślę się, kto jest mordercą. Bardzo przewidywalna. Naiwna. Główna "mądra" i "sprytna" bohaterka na końcu przedstawiona jako ta, która odgadła, kto jest winny. Za każdym razem jednak morderca ujawnia się sam zwabiając główną bohaterkę lub ją porywając. Wiele informacji wydaje się zbyt naciąganych, np. to, że partner bohaterki poznaje szczegóły tajnych śledztw, czy razem z nią je prowadzi. Raczej nieprędko sięgnę po kolejną książkę z tej serii, czy Norę Jones w ogóle. Moim zdaniem autorka robiąca masówkę dla mało wymagających pań.

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał