Przebudzona o świcie

Okładka książki Przebudzona o świcie C.C. Hunter
Okładka książki Przebudzona o świcie
C.C. Hunter Wydawnictwo: Feeria Cykl: Wodospady Cienia (tom 2) fantasy, science fiction
Wodospady Cienia (tom 2)
Awake at Dawn
Feeria
2014-05-21
2014-05-21
2011-11-10

Zdecydowanie więcej akcji niż w pierwszej części, wg mnie również mniej irytująca jeśli chodzi o zachowania Kylie.

Witaj w tajemniczym świecie "Przebudzonej o świcie" autorstwa C.C. Hunter, gdzie nadprzyrodzone moce i wewnętrzne konflikty splatają się w wirze emocji.

Kylie, nasza nieustraszona bohaterka, zostaje zesłana do obozu dla młodzieży o nadnaturalnych zdolnościach. Jednak ta obiecująca koncepcja nie w pełni spełnia oczekiwania. Podobnie jak łamigłówka, "Przebudzona o świcie" ma swoje zagadki, ale nie zawsze dostarcza wystarczającej dawki zaskoczenia.

C.C. Hunter wplata napięcie i tajemnicę w historię, ale niestety niektóre wątki są przewidywalne jak wschód słońca. Postacie, choć pełne potencjału, wydają się pozostawać na płaskim poziomie, a ich rozwój pozostawia wiele do życzenia.

Jednak nie można zapomnieć o umiejętności autorki tworzenia fascynujących światów i atmosfer, które wciągają czytelnika w wir wydarzeń. Styl pisania C.C. Hunter jest jak magiczny zaklęcie, który trzyma nas w napięciu i nie pozwala oderwać się od lektury.

Mimo że "Przebudzona o świcie" otrzymuje ode mnie ocenę 5/10, to wciąż jest dziełem, które może przyciągnąć fanów nadnaturalnych przygód. Choć nie wszystkie elementy układają się idealnie w całość, nadal znajdziemy tutaj nutę tajemnicy i chwile, które zapadną w pamięć czytelnika.

Uwielbiam tę serię i barwnych pobocznych bohaterów, jednak Kylie zaczyna irytować swoim niezdecydowaniem i powtarzaniem w kółko "nie mogę podjąć żadnej decyzji, bo mam trudną sytuację życiową". Mam nadzieję, że wraz z kolejnym tomem przyjdzie jej ogarnięcie się i akcja ruszy do przodu.

W tej części Kylie zaczęła mnie irytować. Zabieram się za trzeci tom mam nadzieję, że jej się poprawi.

Ta książka była strasznie nudna. Przez większość bohaterka zastanawia się nad mało istotnymi rzeczami i chodzi z miejsca na miejsce, co niewiele wnosi do fabuły. Przez ostatnie 20 stron dopiero coś się dzieje, ale też nie widać w tym polotu. Po prostu ta książka niczym do siebie nie przyciąga. Nie wywołuje żadnych emocji, jedynie znudzenie i wrażenie kręcenia się w kółko. Rzadko zdarza mi się czytać tak krótką książkę tak długo jak czytałam tę. Przeczytam kolejny tom, bo chcę dać tej serii jeszcze jedną szansę. Na ten moment jej nie polecam, bo nic ciekawego się w niej nie dzieje.

bardzo mi się podobał ten tom, lepszy od poprzedniego, tylko ta końcówka średnio wyszła

Uwielbiam tą serię i zawsze chętnie do niej wracam. Jest to jedna z pierwszych tego gatunku jakie czytałam i pokochałam.

Pochłonęłam tą część serii trylogii cudowna była.
Genialnie się mi czytało,nie brakowało w tej powieści świetnej magii,tajemnic skrywanych,wrażeń dostarcza autorka znakomitych,dużo ciekawych.
Z każdą stroną zaczytana byłam,podróż fajną miałam z tą rewelacyjną,przyjemną książką.

Pochłonęłam tą część serii trylogii cudowna była.

Wreszcie zaczęło się dziać coś ciekawszego. 1 część mi się strasznie dłużyła a tą przeczytałam szybciutko.

Czytałam ją łoooochoooochoooo ile czasu temu. Ale wiem, że raczej mnie zainteresowała i wciągnęła, a do tego czytało mi się to raczej szubko i w ogóle. A wnioskuje to po pseudo recenzji na moim starym profilu, hah. Ale tak polecam. Ps. nie czytałam poprezdnich tomów tej serii i jest nawet git xD

• 2015