Przebudzona o Świcie

Cykl: Wodospady Cienia (tom 2)
Wydawnictwo: Feeria
Awake at Dawn
raven

Inne wydania

Kylie Galen przebywa w Wodospadach Cienia już od jakiegoś czasu. Choć wśród tych wszystkich niezwykłych istot jej życie już nigdy nie będzie takie samo, czuje, że jej miejsce jest właśnie tutaj. Wciąż jednak nie ma pojęcia, kim jest naprawdę. Desperacko pragnie ustalić swoją tożsamość i zrozumieć, dlaczego nawiedzają ją duchy. Jeden z nich twierdzi, że ktoś bliski Kylie umrze przed końcem...

Jeden z nich twierdzi, że ktoś bliski Kylie umrze przed końcem lata. Nie wiadomo, kto to będzie ani jak go uratować.
Kylie dręczą też problemy sercowe. Nie potrafi zdecydować, czy zostać z wilkołakiem Lucasem, związek z którym nie należy do usłanych różami, czy być z półelfem Derekiem, który zaczyna coraz bardziej na nią naciskać. Dziewczyna wie, że musi dokonać wyboru…
Romanse jednak muszą zejść na dalszy plan, gdy ciemna strona świata istot paranormalnych zaczyna zagrażać wszystkiemu, co jest dla Kylie drogie.

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/przebudzona-o-swicie

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/przebudzona-o-swicie

wiolagg66 | 2015-04-05

Choć nie czytałam pierwszej części to bez wątpienia mogę przyznać,że książka jest świetna.

-Czyta się bardzo szybko
-zaskakujące wydarzenia
-niesamowita historia nastoletniej bohaterki
- PO PROSTU JEST SUPER !!!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ ;)

Kasia1101998 | 2017-03-24

Nie rozumiem co ze mną jest nie tak? Dlaczego tak długo wzbraniałam się przed przeczytaniem tej książki? Powiem szczerze, spodziewałam się po niej znacznie mniej a było znacznie więcej, chociaż opis nie oddaje tego co się naprawdę dzieje. W tym wypadku chodzi mi o Dereka, który naciskał na Kylie, a sam wybrał i jeszcze miał do nie wąty. Dlatego uważam, że Kylie powinna być z Lucasem.
Ale nie chce nikomu zdradzać co się stanie, więc polecam :) a ja teraz biorę się za kolejną część :)

książek: 1982
monishka90 | 2014-10-29
Przeczytana: 29 października 2014

Kylie nadal nie wie kim jest, czuje coraz większą frustrację z tego powodu, choć przyjaciele cały czas ją wspierają. Lukas jakiś czas wcześniej opuszcza obóz ze swoją byłą dziewczyną, choć Kylie nie jest pewna czy aby na pewno wszystko między Lukasem a Frederiką jest skończone. Derek ma coraz bardziej dość jej niezdecydowania, każe jej się zastanowić co tak naprawdę czuje i do kogo. Obóz ponownie jest zagrożony, ale czy aby na pewno? Na domiar złego Kylie nawiedza duch kobiety, który usilnie powtarza jej, że ktoś z ludzi, których kocha może umrzeć. Zaczyna się walka z czasem, ale jak można walczyć jak nie wiadomo kogo chronić i przed czym.

Świetna książka, utrzymuje poziom pierwszej części, z niecierpliwością czekam na kolejne części tego cyklu. Polecam

Paulina | 2014-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Jest to kolejna książka, którą wyczekiwałam z niecierpliwością. Po pierwszej części pozostało wiele pytań bez odpowiedzi i trzeba było sprawdzić czy w tej części otrzymam rozwiązanie nurtujących mnie pytań. Ale jak to z seriami bywa, nie zawsze dostaje się tego, czego by się chciało. A jak było w tym przypadku? Jakie wrażenie pozostały po przeczytaniu lektury?

Kylie przebywa dalej w obozie i co raz lepiej się w nim czuje. Wie, ze odnalazła swoje miejsce na świecie, teraz tylko musi przekonać do tego swoją mamę. Z ojczymem nie chce się na razie widzieć, ani rozmawiać, Sara się od niej odwróciła, zresztą teraz to już niewiele mają ze sobą wspólnego, bynajmniej od momentu kiedy Kylie znalazła się w obozie. Jej życie uczuciowe jest w miarę normalne, choć do tej pory nie określiła się wobec Dereka, no cóż zostaje jeszcze problem z Lucasem… I tak życie mogłoby się toczyć, gdyby nie pewien duch, który twierdzi, że niedługo umrze pewna osoba, którą kocha. Bardzo zagadkowe stwierdzenie...

witcherrie | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała! Pochłonęłam w jeden weekend i ledwo się powstrzymałam, żeby nie przeczytać przez noc.
Kylie nadal próbuje się dowiedzieć kim jest, a sprawa się komplikuje, bo posmakowała jej krew i zachowuje się jak wilkołak przed pełnią...Nadal nie wie co czuje do Dereka i Lucasa i jak przez tę część nie było Lucasa, tak przez kolejną nie będzie Dereka. Niestety nie wiem jeszcze któremu mam kibicować, ale przede mną jeszcze przynajmniej 2 tomy, więc na pewno się zdecyduję :) Podobało mi się porwanie Kylie oraz to, że obóz w Wodospadach Cienia zostanie zmieniony na szkołę z internatem. Oczywiście trzymam kciuki za Holiday i Burnetta, bo są w sobie niesamowicie zakochani! Wszystkie te miłosne wątki są bardzo zgrabnie wplecione w główny wątek widzenia duchów Kylie i w tej części czytałam te fragmenty z zapartym tchem.
Uwielbiam tego typu książki, w których główna bohaterka musi wybrać pomiędzy dwoma szalenie przystojnymi chłopakami.
Gorąco polecam

Hybrisa | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 lipca 2014

Skoro już wiemy, że urodziliśmy się o północy to czas na pobudkę. Najlepiej o świcie.

Po pierwszej części nie mogłam myśleć o niczym, jak o kontynuacji serii Wodospadów Cienia. Byłam zakochana, oczarowana, a gdybym mogła latać to pewnie poleciałabym, aż do chmur z zachwytu. Chciałam dalej trwać w tym tajemniczym i magicznym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Niestety mój entuzjazm został bardzo szybko zmiażdżony przez zderzenie z rzeczywistością. "Urodzona o północy" zostawiła mnie nienasyconą i zaintrygowaną dalszymi losami bohaterów. Poczułam się jak nastolatka, którą niestety od kilku lat już nie jestem. "Przebudzona o świcie" była, jak zimny kubeł na głowę. Nie była to przyjemna pobudka.

Kaylie poszukuje drogi życiowej, którą jak liczy, może odnaleźć w obozie dla trudnej młodzieży. Nie jest to jednak typowy obóz. W obozie Wodospadów Cienia jemy śniadanie z wampirami popijającymi krew, pływamy wraz z elfami, na wycieczki chodzimy z wilkołakami, a nasze pupile zmieniane są...

CzekolladowaMuffinka | 2015-03-08
Przeczytana: 07 marca 2015

Kylie się zmienia, nie tylko wyglądem. Nabywa nowych umiejętności , dowiaduje się, że może kreować sny oraz uzdrawiać!
Lektura może mniej wciągająca niż poprzednia część. Szczerze mówiąc najbardziej zainteresowała mnie sama końcówka kiedy Kylie została porwana. Są także fragmenty, które wywołują uśmiech np. kiedy przyjaciółka głównej bohaterki zamienia jej kotka w skunksa.
Książka pozostawia pytania na które oczekuje odpowiedzi bo w końcu:
- Kogo wybierze Kylie? Dereka czy Lucasa?
- Jakim nadnaturalnym stworzeniem tak naprawdę jest ?
SIĘGAM PO KOLEJNY TOM! ;)

Ridley | 2014-09-26
Przeczytana: 25 września 2014

Ktoś kogo kochasz umrze...
Te słowa słyszy Kylie, kiedy odwiedza ją duch. Ale kto? Dziewczyna nie ma zielonego pojęcia o kim mowa.. Wie tylko, że musi komuś pomóc... Komuś kto jest dla niej ważny.
Jakby tego było mało, Kylie dalej nie wie kim jest. Może wampirem? Może wilkołakiem? Kto to wie, a i jeszcze te nagłe zmiany... I pojawiające się w stresujących sytuacjach moce... Nadzwyczajny słuch, siła.. Co się dzieje?
Z tą książką po prostu nie sposób się nudzić! Pani Hunter stworzyła niesamowicie wciągającą opowieść o nadnaturalnych nastolatkach... Niby typowa, a jednak taka świetna i przede wszystkim prosta i przyjemna.
Jestem jednak trochę zasmucona tym jak autorka pokierowała związek między Derekiem i Kylie. Nienawidzę trójkątów miłosnych! A za Lucasem też jakoś szczególnie nie przepadam... Poza tym jak to możliwe, że w tej książce było tak mało Perry'ego?! Tak bardzo liczyłam na to, że się pojawi, a tymczasem pani Hunter wplotła go tylko w kilku momentach, które były...

Chcę tylko wiedzieć kim jestem

„I wtedy zrozumiała, że miłości nic nie ogranicza, nawet śmierć. Miłość nie ma temperatury.”*

Lubimy kiedy nasze życie jest poukładane, kiedy wiemy kim tak na prawdę jesteśmy i dokąd zmierzamy. Daje to nam poczucie bezpieczeństwa, pewność tego, ze decyzje przez nas podejmowane są słuszne, że jesteśmy w pełni świadomi tego co robimy. Niewiedza kim się jest i tego co mamy robić w życiu jest straszna i dezorientująca, nikt nie powinien tego przeżywać.

Jakiś czas temu Kylie trafiła na obóz w Wodospadach Cienia, początkowo myślała, ze trafiła w miejsce gdzie wysyła się nastolatków z problemami i uważała to za najgorszą rzecz jaka ją spotkała. Szybko orientuje się że może być jeszcze gorzej – dowiaduje się, że świat zamieszkują elfy, wampiry wilkołaki oraz inne nadnaturalne istoty, a ona jest jedną z nich. Niestety ani nastolatka ani nikt inny nie potrafi stwierdzić do jakiej grupy należy. Po początkowym szoku zauważa, że w końcu jest tam gdzie powinna,...

Czarny Kapturek | 2014-05-19

Muszę szczerze przyznać się do tego, że lubię te wszystkie cukierkowate opowieści o miłości skierowane głównie do nastolatek. I chociaż często wszystkie te historie bazują na jednym i tym samym nudnym schemacie to i tak z uśmiechem oraz chęcią sięgam po takie książki.
Jakiś czas temu miałam okazję przeczytać i skrobnąć parę słów na temat powieści C.C. Hunter pod tytułem Urodzona o północy, tym razem z radością mogę Wam zaprezentować moje wrażenia dotyczące drugiego tomu.

Kylie Galen trafiła całkiem niedawno na obóz w Wodospadzie Cienia, z początku nie spodobał się jej ten pomysł, ale z czasem wiele o sobie odkryła. W pierwszej części nie uzyskała odpowiedzi na nurtujące ją pytania, a sytuacje, w które jest zaangażowana stają się coraz bardziej zawiłe. Od pewnego czasu główną bohaterkę nawiedza duch, który twierdzi, że wkrótce ktoś bliski jej sercu umrze. Dziewczyna oczywiście przejmuje się tym, co mówi zjawa, na dodatek nie są to dla Kylie miłe spotkania. Duch nie chce powiedzieć...