Przychodzi Budda do baru. Pokoleniowy przewodnik życiowy

Okładka książki Przychodzi Budda do baru. Pokoleniowy przewodnik życiowy Lodro Rinzler
Okładka książki Przychodzi Budda do baru. Pokoleniowy przewodnik życiowy
2014-02-06
2014-02-06
Bartosz Sałbut
medytacja Budda

Okładka książki Pokochaj siebie a nawet innych. Sprawdzone metody na zdrowe relacje Lodro Rinzler, Meggan Watterson
Pokochaj siebi... Lodro Rinzler, Megg...

Przystępnie napisane wprowadzenie do buddyzmu szambali. Autor zamieścił wiele przykładów z życia codziennego. Wiele razy pisze o tym samym, brakuje często konkretów, bo też nie można oczekiwać dowodów empirycznych na to, że cokolwiek z tego działa. W końcu tu o wiarę chodzi.

Miejscami zaskakujące, miejscami nużące. Jako całość zaś - ciekawe omówienie tego odłamu wraz z ciekawymi myślami i opisem pomocnych ćwiczeń medytacyjnych i eksperymentów myślowych. Zainteresowała mnie buddyzmem jako stylem życia, a raczej taki był cel tej książki :)

Bardzo ciekawa lektura, która pokazuje w jaki sposób przełożyć wartości buddyzmu szambali na codzienną rzeczywistość normalnego człowieka. Tytuł właśćiwie świetnie oddaje to, o czym jest cała książka. Wyobrażasz sobie bowiem Buddę w barze, pijącego drinka? A mnicha pijącego alkohol? No jednak według słów lektury, ta druga sytuacja miewała miejsce :)

Natomiast fajne w książce jest to, że dla osób, które kompletnie nie miały nigdy styczności z buddyzmem, byciem tu i teraz, mindfullnesem, docenianiem małych rzeczy, chwil, a nawet nie myślały o empatycznym podejściu wobec swojego wroga lub negatywnej sytuacji mogą dowiedzieć się, dlaczego warto i jak zacząć to praktykować.

Bardzo podobały mi się odniesienia do zwierząt - tygrys, lew śnieżny, garuda, smok i ich majestycznych działań/ruchów itp. Książka jest dobra, ale zalecam czytanie w porcjach - ma wiele informacji łatwo przystępnych. Jednak to właśnie odłożenie lektury i refleksja nad słowami przynosi właściwą korzyść, a później warto po prostu eksperymentować i stosować to, co poprawia nasze dni.

Natomiast fajne w...

[...] "Przychodzi Budda do baru. Pokoleniowy przewodnik życiowy" to książka niesamowicie ciekawa przez swoją formułę. Otóż autor, Lodro Rinzler, postanawia przekazać swoją wiedzę na temat buddyzmu Szambali tak, by była ona zrozumiała dla odbiorcy z zachodniego kręgu kulturowego. Szczególnie nacisk położony został na osoby młode, które nie stronią od uciech życiowych – i przed nimi nie zamykają się wrota do podstawowej dobroci. [...]

Cała recenzja dostępna jest pod adresem: http://wblogunadzieja.blogspot.com/2017/02/l-rinzler-przychodzi-budda-do-baru.html

pożyteczna lektura- choć jak zwykle w moim przypadku wprowadzenie w życie wszystkich wskazówek napotyka na silny opór materii :D ale często powtarzam
w myślach "bądź szczęśliwy i wolny od cierpienia" i to nie tylko w odniesieniu do siebie :D

Tygrys, lew śnieżny, garuda i smok - czterej superbohaterowie z książki Rinzlera stają się naszymi przewodnikami w poznawaniu samych siebie. Wśród wielu praktyk urzekła mnie ta o doświadczeniu n i e u s t r a s z o n o ś c i.

Przyjemna, ciekawa, inspirująca. Mnie przyniosła spokój i pomogła wprowadzić małe zmiany w życiu.

• 1. Ebook'i
  • Wydane w 2014
  • O życiu i codzienności (nie tylko poradniki)
  • Z polecenia do kupienia ...

Lodro Rinzler Przychodzi Budda do baru. Pokoleniowy przewodnik życiowy Zobacz więcej