Wielki herbarz rodów polskich

Wydawnictwo: Świat Książki
herbarze
historia

Pełne i rzetelne źródło wiedzy historia i tradycje polskiej heraldyki, dzieje herbów miast, regionów i państw. Album zawiera wiele informacji o dawnych przedmiotach codziennego użytku, o broni i narzędziach, które uwiecznione zostały w godłach herbów. Publikacja ma trzyczęściową kom-pozycję, na którą składa się: historyczny wstęp o rozwoju heraldyki, opisy herbów z barwnymi ilustracjami przeplatane anegdotami oraz indeks herbów z nazwiskami wszystkich pieczętujących się nimi rodzin.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2005

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl