Dobre żony

Tłumaczenie: Ludmiła Melchior-Yahil
Cykl: Małe kobietki (tom 2)
Wydawnictwo: Tenten
Good wives
Aleksandra

„Zanim znów podejmiemy nasza opowieść i spokojnie udamy się na ślub Meg, powinniśmy najpierw poplotkować nieco o rodzinie Marchów. Na wypadek gdyby któryś ze starszych czytelników uważał, że w historii tej zbyt wiele mówi się o „miłości” (nie sądzę, by młodsi czytelnicy mieli podobne zastrzeżenia), mogę tylko powtórzyć słowa pani March: – Czegóż innego można się spodziewać, kiedy w domu są cztery wesołe dziewczęta, a nie opodal pełen werwy, młody sąsiad?”

Ilustracje Małgorzata Ćwierzyńska.

źródło opisu: Tenten, 1992

źródło okładki: własne

Finkla | 2016-01-05
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Przedstawiony świat wydaje mi się straszliwie przesłodzony. W każdej opisanej rodzinie członkowie kochają się wzajemnie i są z tego powodu strasznie szczęśliwi. Drobne sprzeczki i nieporozumienia służą wyłącznie temu, żeby natychmiast się pogodzić i żyć jeszcze radośniej, doceniając dobrodziejstwo odzyskanej harmonii. Nawet jakaś śmierć wśród najbliższych nie zaburza zbytnio powszechnej idylli.
Obawiam się, że czytałam ciekawsze, z żywszymi bohaterami, bajki dla przedszkolaków.
Więcej marudzenia tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2015/12/mae-kobietki-2-landrynkowy-swiat.html

Agnieszka28 | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Książka pełna ciepła i pozytywnych emocji, nieco zbyt moralizatorska i niezbyt współczesna , ale czytałam z przyjemnością.

jabajbaj | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Lubię takie proste, nieco naiwne historie, napisane pięknym językiem klasyki powieści młodzieżowych. Pierwsza część trafiła do mnie idealnie, lecz druga już mocno mnie zawiodła. Po pierwsze, zbyt mocny ton moralizatorski w tej części po prostu mnie odrzucał, po drugie natomiast - wątki miłosne uważam za okropnie poprowadzone. Moja romantyczna dusza, spragniona takich historii, ucierpiała tu tak znacznie, że zdecydowanie nie będę tej powieści miło wspominała.

Vemona | 2018-09-06
Malina | 2018-08-04