Bitwy II wojny swiatowej

Wydawnictwo: Alma-Press
9788370203436
historyczna

W książce tej opisane są ważne bitwy lądowe, morskie i powietrzne II wojny światowej z podaniem zwięzłych informacji dotyczących ponad pięćdziesięciu zbrojnych starć. Uzupełnieniem tych opisów są mapy i dane statystyczne na temat walczących stron, ich dowódców, wraz z propozycjami sięgnięcia po dalsze lektury, zwiedzenia muzeów i interesujących miejsc. Kompozycja książki pozwala czytelnikowi śledzić bieg zdarzeń zgodnie z porządkiem chronologicznym na frontach zachodnim i wschodnim w Europie, a także działania wojenne na Pacyfiku. Jest to doskonałe wprowadzenie do kluczowych akcji zbrojnych ostatniej wojny światowej.

Maciej Gutowski | 2015-03-06
Na półkach: Historia, Przeczytane, Posiadam

Taki sobie ten leksykonik....

konrad52 | 2015-10-04
darek78 | 2013-10-29