Na krawędzi zawsze

Cykl: Na krawędzi nigdy (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
The Edge of Always
raven

Nasza historia się zakończyła, ale nasza podróż trwa. Ponieważ zawsze będziemy żyć na krawędzi, aż do śmierci... Kilka miesięcy wcześniej Camryn i Andrew, spotkali się w autobusie w drodze donikąd. Zakochali się w sobie i dowiedli, że gdy dwoje ludzi jest sobie przeznaczonych, los znajdzie sposób by ich połączyć. Teraz, w niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji "Na krawędzi nigdy" Camryn i...

Nasza historia się zakończyła, ale nasza podróż trwa.
Ponieważ zawsze będziemy żyć na krawędzi, aż do śmierci...

Teraz, w niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji "Na krawędzi nigdy" Camryn i Andrew oddają się w pełni swej miłości do muzyki, pełnymi garściami czerpiąc z życia, tak jak sobie to obiecywali. Ale kiedy wydarza się tragedia, ich związek wystawiony zostaje na ostateczną próbę. O ile Camryn próbuje zagłuszyć swój ból, to Andrew podejmuje śmiałą decyzję - żeby ich życie wróciło na dawny tor, muszą znowu wyruszyć w drogę. Razem odnajdą namiętność, przygody i wyzwania których nie spodziewali się w najśmielszych snach.

źródło opisu: Wydawnictwo Filia, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Oficjalna recenzja
TalaZ książek: 2510

Bo życie to nieustanna podróż…

Camryn i Andrew wreszcie odnaleźli szczęście, a wszystko dzięki niespodziewanym ścieżkom losu, które połączyły tych dwoje w czasie wspólnej podróży przez Stany Zjednoczone. Obecnie starają się korzystać z życia pełnymi garściami robiąc przy tym to, co najbardziej kochają, czyli grają i śpiewają. Jednak ich idylla szybko się kończy, wraz z niespodziewaną tragedią, która ich spotyka. Czy ich związek przetrwa tę próbę? Zwłaszcza, że Camryn robi dobrą minę do złej gry i próbuje zagłuszyć ból tym, co nie odpowiednie? Co w takiej sytuacji zrobi Andrew? Czy ponowne wyruszenie w drogę pomoże im się pozbierać?

Jessica Ann Redmerski jest jedną z popularniejszych autorek amerykańskich. Swoich sił próbuje w najróżniejszych gatunkach literackich, od historii obyczajowych po młodzieżowy romans paranormalny. Międzynarodowy rozgłos zyskała dzięki dylogii „Na krawędzi nigdy”. Pierwszy tom autorka wydała samodzielnie w 2012 roku, a po pozytywnych recenzjach, jakie książka zebrała, wydawnictwo Forever Romance, postanowiło wydać reedycję powieści – oczywiście pod własnym szyldem. Tegoż samego roku ukazała się kontynuacja losów Camryn i Andrew.

Rozpoczęłam swoją przygodę z tą dwójką bohaterów, dopiero od drugiego tomu. Na szczęście nie było żadnych większych problemów z rozeznaniem się w historii, ponieważ stanowi oba osobną, zamkniętą całość. Jeżeli chodzi natomiast o powiązania z tomem pierwszym to wszystko jest dokładnie wyjaśnione, ale też osnute lekką mgiełką niewiadomej. Tak, aby czytelnik znający tylko „Na krawędzi zawsze”, nabrał ochoty na zapoznanie się z poprzednią częścią.

Styl autorki jest prosty, chwilami nawet ciut potoczny. Szczególnie, że Redmerski nie stroni ani od niecenzuralnych zwrotów, ani nie „owija w bawełnę”, jeżeli chodzi o opisy ostrzejszego seksu. Mimo to w trakcie lektury nie odczuwa się z tego powodu żadnego dyskomfortu, czy też niesmaku. Wszystko wydaje się być naturalne i doskonale wpasowane w, momentami liryczną, historię.

To historia o normalnym życiu dwojga młodych ludzi, których los nie oszczędza. Autorka na przykładzie przeżyć Camryn i Andrew pokazuje jak silna może być miłość i jak ważna dla człowieka jest obecność „tej drugiej połówki”, w której można znaleźć oparcie w każdej sytuacji i ile miejsca w ludzkim życiu zajmuje przyjaźń. Najkrócej mówiąc, w tej historii każdy znajdzie coś dla siebie.

„Na krawędzi zawsze” to naprawdę świetna książka. Jednocześnie wzrusza i wywołuje uśmiech na twarzy. Wszystkie pozytywne recenzje na jej temat, czy też po prostu o twórczości autorki wcale nie są przesadzone i w zupełności się z nimi zgadzam. Wiem też, że każdą kolejną powieść autorki przeczytam w ciemno.

Natalia Zdziechowska

Beatrycze | 2015-06-15
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyk
Przeczytana: 04 czerwca 2015

"Na krawędzi nigdy" wręcz pochłonęłam, jeśli chodzi o kontynuację losów Andrew i Camryn to mam odczucie, że została napisana na siłę, poza tym bardzo przewidywalna. W prawdzie nie męczyłam się przy czytaniu, ale czuję niedosyt.

gwiazdka | 2015-07-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 30 lipca 2015

Niektóre książki są lepsze, kiedy pozostają pojedyncze. Drugie części, tak jak ma to miejsce w przypadku pozycji „Na krawędzi zawsze" nic nie wnoszą, są jedynie powtórzeniem treści znanych z poprzedniego tomu. Autorka, pisząc tom drugi, zatoczyła koło, i na końcu napisała to samo, co na początku, w środku zaś umieściła to, co znamy już z tomu pierwszego. Moim zdaniem strata czasu.

Ranech | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Druga część przygód Camryn and Andrew "Na krawędzi zawsze" pozostawi trwały ślad w moim sercu. Bardzo obawiałam się, że będzie naciągana, przeciągana i nudna. Nic z tym rzeczy! Jest BOSKA!

"Na krawędzi nigdy" pochłonęłam w 2 dni i później bardzo tego żałowałam, było mi przykro, że muszę się tak szybko rozstawać z tą książką i jej bohaterami. Tą część sobie dawkowałam, czytałam po 2-3 rozdziały dziennie, dawałam sobie czas na przemyślenia i wymyślanie co dalej :) I wcale tego nie żałuję, żyłam razem z nimi, myśląc o nich często w ciągu dnia.

Camryn i Andrew są moimi ulubionymi bohaterami! W każdej książce, któryś z bohaterów zawsze mnie irytuje (głównie postacie damskie :D), a tu nie, może dlatego tak kocham ich historię?

Jeśli mam być całkowicie szczera ta część jest troszeczkę gorsza od pierwszej, ale minimalnie. Wynika to zapewne z faktu, że w pierwszej części czytelnik odczuwa ten dreszczyk emocji, pierwsze spotkanie, rozmowa, pocałunek, wyznanie miłości, sex.. A w...

Natalia-Lena | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Podróż własnymi śladami

,,Na krawędzi nigdy” podbiło moje serce. Gdy autorka obwieściła, że zamierza kontynuować losy Camryn i Andrew, z jednej strony ucieszyłam się, ale z drugiej miałam pewne obawy. Przeskoczenie tak wysoko zawieszonej poprzeczki wydawało się naprawdę trudnym zadaniem. Czy ta sztuka udała się pisarce? O tym dowiecie się w dalszej części recenzji.

Pięć miesięcy temu Camryn i Andrew, zmagając się z osobistymi problemami, spotkali się w autobusie Greyhound. Zakochali się w sobie i udowodnili, że gdy dwoje ludzi jest sobie pisanych, los znajdzie drogę, by ich połączyć.
Teraz, w niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji ,,Na krawędzi nigdy”, Camryn i Andrew realizują swoją miłość do muzyki i żyją w pełni, tak, jak sobie obiecali. Niespodziewana tragedia wystawia ich związek na próbę. Gdy Camryn próbuje uśmierzyć swój ból, Andrew podejmuje odważną decyzję: aby odzyskać dawne życie, wybiorą się w kolejną podróż przez kraj.
Wspólnie odnajdą ekscytacje, pasję, przygody – i...

Patka | 2014-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Książka pełna emocji, żalu, miłości, zatracenia, nadziei:)Wzruszająca opowieść o lasach dwójki ludzi którzy odnaleźli się przez przypadek bo chcieli uciec przed swoim życiem! Nie wyobrażam sobie takiej tragedii jaka spotkała Camryn ale wiem że chciałabym aby wtedy przy moim boku był taki Andrew:)Życzę tego wszystkim ze względu na wczorajsze święto:) Aby walentynki były codziennie nie tylko w ten jeden dzień:) Polecam bardzo i szczerze chciałabym poczytać o losach dziewczyny z epilogu...nie piszę kto i jak ma na imię bo za dużo bym zdradziła!!

kaasjaa | 2014-05-25
Przeczytana: 25 maja 2014

W końcu się doczekałam II tomu "Na krawędzi nigdy". Podczas gdy I część jest jedną z moich ulubionych książek, to ta jej niestety nie dorównuje. Jak dla mnie autorka nie poradziła sobie... Powieść straciła swój niepowtarzalny klimat. Poniekąd było to powielenie, a przebieg wydarzeń można było przewidzieć. Brakowało tutaj tego "czegoś" co nadałoby książce zupełnie inny charakter.

Ranech | 2014-02-25
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

myślnik | 2014-06-26
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Autorka zabiła,zarżnęła tę historię,samym aktem napisania tej części.

Najpiękniejsza historia romantyczna.

Naprawdę ktoś się pod tym podpisze???
Bez mrugnięcia okiem?
Naprawdę???

No jeśli tak ma wyglądać to romantyczne uczcie co się zwie miłością,to ogłaszam wszem i wobec,że ni cholery nie było mi nigdy,przenigdy dane tego zaznać.

Płytkość i marność.
Nawet niebo dziś się ze mną zgadza,bo leje jak z cebra.
Podobało mi się dosłownie parę zdań i akurat one są umieszczone na okładce.
Gdybym wiedziała,to mogłabym je przeczytać i darować sobie całą resztę,
Od wypowiadania słów "kocham","będę przy tobie","na zawsze"...nie,po prostu na tym miłość nie bazuje,to są tyle puste słowa,sama w sobie nic nie oznaczają.

W skrócie bo szkoda mojego i Waszego czasu,ta książka nie wnosi nic,nie porusza niczego,dosłownie została brutalnie zaszlachtowana i koniec kropka.

Wyciągnęłam z niej (pomimo) dwie rzeczy,że jestem stanowczo za czynami,a nie słowami i...
Nigdy nie jesteś tak silny,jak inni...

Ruthless_Woman | 2018-05-18
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2018

"Dla każdego, kto kiedykolwiek miał chwilę słabości. Nie będzie boleć wiecznie, więc nie trać kontroli."
Świetna, może ciut gorsza od pierwszej części. Uważam, że doskonale się uzupełniają te dwa tomy.
Polecam!

MartaKu | 2015-11-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 18 listopada 2015

Nie zauroczyła mnie tak jak I część. Tu trochę wiało nudą,naciąganiem wątków, wymuszaniem sytuacji. Jak na wszystkie problemy zdrowotne,mieszkaniowe i poprostu zwykłe problemy życiowe, związek był dla mnie zbyt idealny,zbyt cukierkowy. Może to nie był odpowiedni czas na tę książkę. Może przy innej pogodzie, przy innej porze roku,w innym miejscu książka bardziej by mi się spodobała.