Brat zeno Żebrowski. Polski misjonarz w japońskich mediach

Seria: Oblicza Japonii
Japonia, misjonarstwo, Polska
historyczna

Książka o życiu i działalności niezwykle barwnej postaci polskiego misjonarza z zakonu franciszkanów, który przybył do Japonii w 1930 roku jako uczestnik misji i został tam aż do śmierci w 1982 roku. Brat Zeno zyskał w Japonii duży rozgłos działalnością na rzecz dzieci: sierot wojennych i bezdomnych oraz osób poszkodowanych przez klęski żywiołowe. Życie i działalność polskiego franciszkanina stały się w Japonii tematem filmu animowanego, musicalu, kilku książek i programów dokumentalnych.

chat_noir | 2016-11-18
CatusGeekus | 2013-07-15