Zgłosuj na książki roku 2017

The Son

Wydawnictwo: Harvill Secker
angielski
HouseOfReaders

The author of the internationally best-selling Harry Hole series now gives us an electrifying stand-alone novel set amid Oslo's hierarchy of corruption, from which one very unusual young man is about to propel himself into a mission of brutal revenge. Sonny Lofthus, in his early thirties, has been in prison for the last dozen years: serving time for crimes he didn't commit. In exchange, he...

Sonny Lofthus, in his early thirties, has been in prison for the last dozen years: serving time for crimes he didn't commit. In exchange, he gets an uninterrupted supply of heroin—and the unexpected stream of fellow prisoners seeking out his uncanny abilities to soothe and absolve. His addiction started when his father committed suicide rather than be exposed as a corrupt cop, and now Sonny is the center of a vortex of corruption: prison staff, police, lawyers, a desperate priest—all of them focused on keeping him stoned and jailed, and all of them under the thumb of Oslo's crime overlord, the Twin. When Sonny learns some long-hidden truths about his father he makes a brilliant escape, and begins hunting down the people responsible for the hideous crimes he's paid for. But he's also being hunted, by the Twin, the cops, and the only person who knows the ultimate truth that Sonny is seeking. The question is, what will he do when they've cornered him?

źródło opisu: http://www.randomhouse.com.au/books/jo-nesbo/the-s...(?)

źródło okładki: http://www.randomhouse.com.au/books/jo-nesbo/the-s...»

Paco | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, Jo NESBO
Przeczytana: 29 maja 2015

Cieszę się.
Nie macie pojęcia, jak się cieszę.
Że są takie książki.
Takie kryminalne perełki :)
Takie sensacyjne diamenty :)
Taki thriller - objawienie :)
To dobrze. To bardzo dobrze.
Temat wiodący - dylemat moralny. W formie westernu :)
Kto czyta Nesbo, zna jego warsztat. Kto nie czyta, radzę spróbować.
Lecz z tej strony go nie znałem. On potrafi pięknie pisać o miłości.
Poza tym humor. Żyję już parę lat na tym świecie, ale takiego określenia pocałunku jeszcze nie słyszałem:
,,całuj jak łagodna rozespana anakonda,, :)))
No , powiem Wam , facet rysuje niebo ( znaczy tak wysoko lata) :)
Wirtuozerski styl, w zasadzie bez głównego bohatera, a świeżość i lekkość jest widoczna na każdej stronie.
Nesbo bez Harrego daje radę.
Pisze po prostu o rzeczywiście rzeczywistej rzeczywistości :)

Marcin | 2015-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 08 marca 2015

Jo Nesbo nadal trzyma swój równy, wysoki poziom. Może nie jestem tu do końca obiektywny, bo seria z Harrym Hole należy do moich ulubionych, ale naprawde SYN to świetna pozycja do przeczytania. Autor tak konstruuje opowieść że czytelnik który się skupi na niej będzie będzie mógł sam wyciągnąc wnioski kto jest kim (trzeba tylko systematycznie porządkować fakty które autor raz po raz umieszcza na kartach książki). To że sami dojdziemy do wniosku kto jest kim itp, wcale nie czyni SYNA mniej ciekawym. Bardzo polecam wszystkim którzy znają ksiażki Nesbo, jak i tym którzy dopiero zaczynaja przygode z tym autorem.....

Roman Dłużniewski | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Nesbo ! Nesbo ! Nesbo !
Brakuje mi wręcz słów aby opisać kolejną powieść niesamowitego Norwega. Książka jest rewelacyjna a właściwie wybitna. Moim zdaniem "Syn" dorównuje klasą powieściom z Harrym Hole. Skala napięcia rośnie wraz z każdą przeczytaną stroną aż doprowadza czytelnika do kapitalnego zakończenia. Nie przypuszczałem, że powieść skończy się w tak niewiarygodny sposób. Mimo pewnego nieprawdopodobieństwa opisywanych sytuacji nie mogłem oderwać się od lektury. Tylko Nesbo potrafi tak pisać !!

gwiazdka | 2015-02-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 22 lutego 2015

Książka spoza serii więc nie znajdziemy tu Harrego Hole, ale niczemu to nie szkodzi, bo „Syn" jest równie dobry, może nawet ma w sobie pewne cechy przemawiające na plus. Przede wszystkim cała plejada nowych, niepowtarzalnych charakterów bardzo dobrze zresztą wykreowanych- znowu żywi ludzie zaletami i wadami. Poza tym rewelacyjnie skonstruowana akcja, świetny język i napięcie, które nie pozwala odłożyć książki, bo tak bardzo chce się poznać zakończenie. Nesbø oczywiście pogrywa sobie z czytelnikiem, przedstawia pewne sprawy w jednym świetle, żeby za chwilę wyskoczyć z jakimś diabełkiem. W samym zakończeniu też mamy takiego diabełka, tak więc można pozwolić sobie z czystym sumieniem na zaskoczenie. W tych wszystkich zachwytach może jeden z bohaterów za bardzo jest wykreowany na samotnego rycerza zemsty, ale da się to przełknąć bez szkody dla akcji i całej powieści.

Dla mnie książka w okolicach rewelacji, po lekturze prawie całej serii z Harrym Hole chwilami miałam tylko wrażenie,...

Sargento_Garcia | 2014-06-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Jo Nesbø w swojej najnowszej książce mnie nie rozczarował. Postacie są przedstawione w charakterystyczny dla autora sposób, fabuła jest ciekawie skomponowana i przedstawiona - moim tego, że prawie od samego początku znamy sprawców całego zamieszania. W czasie gdy akcja się rozwija w ciekawy sposób czytelnik poznaje dodatkowe szczegóły i motywy wpływające na zachowanie postaci.

Moim zdaniem Nesbø trzyma poziom do którego zdążył już przyzwyczaić swoich czytelników.

Ze swojej strony polecam i myślę, że fani dobrego kryminału nie będą się nudzili podczas czytania tej książki.

Kiwi | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Wybitny i inteligentny kryminał, w którym korupcja dzierży prym, zemsta i zdrada zajmują równo drugie i trzecie miejsce na "podium", a to wszystko razem stanowi wybuchową mieszankę i idealnie rozegraną rozgrywkę między winnymi i niewinnymi, obwinianymi i obwiniającymi.

Akcja książki cały czas trzyma czytelnika w napięciu, a wciągająca fabuła i profuzja postaci powodują, że do tej powieści nie da się podejść ot tak, oczekując "tylko" dobrego kryminału. Trzeba się wczytać, wgłębić i zagłębić w treść, bo to NIE jest tylko dobry kryminał, to piekielnie dobry kryminał.

Polecam!

macias | 2014-07-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 02 lipca 2014

"Syn" słuchany przeze mnie w wersji audiobooka. Słucha się bardzo dobrze, tym bardziej, że lektorem jest mój ulubiony Krzysztof Gosztyła. Jo Nesbo jednak serią o Harrym Hole zawiesił sobie poprzeczkę na tyle wysoko (moim subiektywnym zdaniem baaaaardzo wysoko), że odczuwam pewien niedosyt. Cała historia w dużym stopniu przewidywalna i trochę już oklepana. Osobiście zdecydowanie wolę serie z Harrym. Podsumowując... książka mimo że bardzo dobra, to jednak najsłabsza jaka wyszła spod pióra/palców genialnego Jo Nesbo.

boziaczek | 2015-04-05

Jo Nesbo nigdy nie zawodzi! Każda jego książka to majstersztyk. "Syn" to również niesamowity kryminał naszpikowany tajemnicami, wydarzeniami i niekończącą się akcją. Nawet brak śledczego Harry'ego Hole niczego tej książce nie ujmuje, chociaż zastrzegam, że jest to moja ulubiona postać literacka.
"Syn" zdecydowanie nie odstaje od poprzedniej twórczości Nesbo. Autor dalej trzyma świetny poziom, w taki sam sposób buduje atmosferę powieści, zaskakuje czytelnika coraz to nowym szczegółami układanki... Oczywiście świetny styl i mroczne Oslo...
To książka to wyśmienity deser czytelniczy!

Marzena | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Jo Nesbo nie mogłoby być chyba bardziej udane, a jeśli mogłoby, to oznacza tylko tyle, że niedługo dołączę do grona tych, którzy przed nazwiskiem autora piszą z całym szacunkiem Mistrz.
Już teraz należą mu się ode mnie ogromne wyrazy uznania za stan w jaki wprowadził mnie podczas lektury i ten w jakim trwałam po niej. Lista pt. "Czym zaskoczył mnie autor." jest naprawdę długa zaczyna się od rewelacyjnego stylu, biegnie przez nieprawdopodobną historię, która zwodzi swoją złudną oczywistością, i kończy na ogromnie uczuć i emocji o których Nesbo potrafi pisać i potrafi je wzbudzić w czytelniku.
Wiem, że to wszystko co napisałam, dla fanów autora jest oczywistością, ale dajecie mi się nacieszyć, tym pierwszym razem...Czuję się trochę tak, jak ten maratończyk, który przebiegł ostatni na metę, po czym okazuje się, że tak naprawdę jest pierwszy - na niewiele liczył, a okazało się, że wygrał.
PS
Kolejne podziękowania ślę, korzystając z okazji mojemu...

emindflow | 2014-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2014

Jo Nesbo genialnym pisarzem jest i basta!
Potwierdza to najnowszą powieścią "Syn", która mimo że jest jedną ze słabszych w jego dorobku, to i tak prezentuje poziom nieosiągalny dla zdecydowanej większości konkurentów.
Tym razem mamy fabułę skonstruowaną według westernowej konwencji - samotny mściciel w nierównej walce z trzęsącym całym Oslo bossem norweskiej mafii i skorumpowaną policją.
Wiem, że nie jestem obiektywny w ocenie, ale u tego pisarza nie razi mnie nawet nierealność i naiwność niektórych pomysłów (tutaj nałogowy heroinista po kilkunastoletnim pobycie w więzieniu w pojedynkę eliminuje kolejnych gangsterów i gra na nosie policji), które w przypadku innych autorów doprowadzałaby mnie do pasji.
Jo Nesbo rekompensuje te słabości precyzyjnie skonstruowaną fabułą z niekonwencjonalnym zakończeniem i niebywałą sprawnością literacką.
I jeszcze jedna charakterystyczna dla tego pisarza rzecz - tu również mamy do czynienia z całą galerią wielowymiarowych postaci, wśród których...

Czytamy w weekend

Gdyby mieć mnóstwo wolnego czasu i móc wreszcie nadrobić wszystkie książkowe zaległości... Marzenie ściętej głowy mola książkowego. Niestety zamiast mnóstwa wolnego czasu większość z nas ma tylko dwa dni wolnego i zamiast poświęcić 48h na czytanie trzeba też robić inne rzeczy, Mimo wszystko mamy nadzieję, że w najbliższy weekend uda Wam się coś poczytać.

Będą kolejne książki z Harrym Hole!

Jak dowiedzieliśmy się wczoraj z wywiadu, którego udzielił norweski pisarz Jo Nesbø radiu Frokost w ciągu dwóch najbliższych lat planuje on wydać książki, w których powróci z dawna oczekiwany przez czytelników Harry Hole!