Dwa stulecia Polski i Europy

Wydawnictwo: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
historyczna

Teksty zawarte w tym tomie powstawały przez wiele dziesięcioleci, najstarszy z nich pochodzi z 1959 roku, ostatnie z 2001 roku. Dotyczą one zagadnień historii XX, a czasami także XXI wieku. Odbijają różne i zmieniające się zaintersowania autora: historią polityczną Polski i Niemiec, dziejami demokratycznego ruchu socjalistycznego, dziejami antydemokratycznych ruchów autorytarnych, faszystowskich i komunistycznych, historią polskich Żydów i kwestii żydowskiej w Polsce.

Kar | 2016-11-13
kidej | 2016-02-07