Moje pierwsze dziewięćdziesiąt lat. Wspomnienia

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM

Mieczysław Stachiewicz, syn generała Juliana Stachiewicza, znakomitego oficera operacyjnego victorii 1920 roku, bratanek generała Wacława Stachiewicza szefa Sztabu Głównego Wojska Polskiego, chrześniak marszałka Józefa Piłsudskiego, kadet lwowski, podchorąży pilot 301 Dywizjonu Bombowego Ziemi Pomorskiej w Wielkiej Brytanii jako dowódca załogi Wellingtona wypełnił turę operacyjną od maja do listopada 1942 roku. Według opinii przełożonych: oficer bardzo dobry, o pogodnym usposobieniu, nadzwyczaj obowiązkowy, o wysokim nastawieniu ideowym, zdolny do największych poświęceń dla Ojczyzny .

matey | 2016-01-01
Pirat_VL | 2012-01-18