Hinduska służąca

Seria: Kobiety Orientu
Wydawnictwo: Remi

Podczas wakacji w Indiach Kiria, ambitna szefowa dużej korporacji, poznaje Santoszi, byłą niewolnicę, która pracuje jako sprzątaczka i mieszka w schronisku dla bezdomnych kobiet w Madrasie. Przerażona tamtejszymi warunkami, Kiria postanawia pomóc.

Wyruszając w pełną wrażeń podróż, te dwie kobiety nauczą się wiele o sobie, i odkryją piękno i magie Indii.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Joanna | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Bardzo podobała mi się ta książka opisująca Indie. Przede wszystkim ich zwyczaje, ich kultura, ich życie. Ale przede wszystkim traktowanie kobiet. Nie mogę w duzej części pogodzić sie z tymi obyczajami, ale co my mozemy Europejczycy. Bardzo szanuje glowna bohaterke za przynajmniej napiastke normalnosci dla tamtej szych kobiet.

Monika | 2015-05-04
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Nie dajcie się zwieść okładce sugerującej historię, jakich wiele. Nie dajcie się okłamać tytułowi, który nijak się ma do tytułu oryginalnego. Uważam, że zarówno okładka, jak i tytuł robią tej powieści wielką krzywdę.
"Hinduska służąca" to napisana z werwą i pazurem wciągająca historia pewnej Amerykanki odwiedzającej Indie. Historia momentami smutna, momentami śmieszna, na pewno ważna.
Polecam!

Dunya | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Łatwy język, miła narracja, trochę przewidywalna, jednak ważna i ciepła historia o tym, że nikt nie potrafi żyć bez innych ludzi. Niestety cukierkowość oraz nieprawdobieństwo wylewające się z powieści momentami mnie przytłaczały, ale mimo to zgadzam się z Moniką, że okładka i tytuł bardzo krzywdzą tę książkę.

Tamanna | 2015-11-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie
Przeczytana: 31 października 2015

Odrzuca tytułem i okładką. Opowieść o otwartości na cudze nieszczęście aż po głęboką przemianę swego życia, napisana zabawnym językiem, z uwzględnieniem realiów obyczajowych Indii w ogóle, a w szczególe stolicy Tamil Nadu Ćennaj. Z wartką akcją.

Kyria, starsza pani z silną nadwagą jako szefowa wielkiej firmy produkującej gry komputerowe przyzwyczajona do władzy przyjechawszy z Kanady do Indii doświadcza na ulicach tamilskiej stolicy Ćennnaj swojej bezsilności. Okradziona, osłabiona upadkiem nie wie, jak najszybciej schronić się w klimatyzowanym hotelu. Zawozi ją tam biedna, indyjska kobieta. Wdzięczna Kyria szuka schroniska dla samotnych kobiet, w którym przebywa Santoshi, a poznawszy uwłaczające godności ludzkiej warunki, w jakich mieszka kobieta, usłyszawszy historię życia sprzedanej przez rodzice sześciolatki, dziesięć lat wysyłanej na żebry udręczonej, obecnie kobiety bez nadziei na lepszą przyszłość, Kyria wynajmuje mieszkanie, zatrudnia Santoshi jako swoją służącą i...

Kasia | 2015-06-15
Przeczytana: 12 maja 2015

est to napisana z pazurem
wciągająca historia
pewnej Amerykanki, Kirii,
ambitnej właścicielki dużej korporacji,
która udaje się
w podróż do Indii.
Już na początku
okazuje się,
że jej torba wylądowała
na całkiem innym lotnisku, zostaje okradziona i tapla się w odchodach świętych krów. Na pomoc przychodzi jej Santoszi, Hinduska, która jako mała dziewczynka została sprzedana przez swojego ojca, a obecnie pracuje
jako sprzątaczka i mieszka w schronisku dla bezdomnych kobiet. Kiria przerażona tamtejszymi warunkami postanawia jej pomóc. Kobiety uczą się wiele o sobie i odkrywają piękno i magię Indii.

Natalia | 2015-05-17

Życie w Indiach widziane oczami amerykańskiej turystki. Ciekawe zderzenie dwóch kultur. Czytanie było dla mnie niesamowita przygoda. Polecam jako wspaniale oderwanie się od naszej codzienności.

Paulina | 2016-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Jestem pozytywnie zaskoczona tą pozycją, sugerując się tytułem całkiem inaczej wyobrażałam sobie fabułe tej książki, ciężko nawet powiedzieć czy tytuł jest adekwatny to treści, jednak polecam tą książkę. Przypomina nam że nigdy w życiu nie jest na nic za późno, przypomina pewną hierarchie wartości, mówi o odnalezieniu siebie a wszystko z dawką feminizmu.

Ane ta | 2016-06-27
Przeczytana: 21 czerwca 2016