Tytus Romek i A'Tomek. Księga XI. Ochrona zabytków

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 11)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Ratując ruinę zabytkowego zamku przed rozbiórką bohaterowie spotykają duszka, który przenosi ich w czasy dawnej Polski, by mogli wykraść plany budowy tego zamku, uczestnicząc w zamachu Chytrozłotków na księcia Jedzosława.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-07-01

Kolejny etap ewolucji rysunkowej autora jeżeli chodzi o fryzurę Romka (na bardziej hipisowską). A co do akcji - na niezłym, szybkim poziomie, chociaż jak dla mnie, tematycznie to ten komiks nie zachwycił (wędrówka w czasie już była). Ochrona zabytków przy pomocy przenoszenia się w czasie - w tym celu pomocny okazuje się "duszek". Zabytków tu niewiele, historyjki bardzo "umoralniająco - ukulturalniające", śmiesznych dialogów też nie za dużo.
Podsumowując - niezły komiks do kolekcji, ale w tej serii były już lepsze.

Degamisz | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Jedna z moich ulubionych ksiąg. Darzę ją największym sentymentem z całej serii, bo przeczytałem ją jako pierwszą. Potem czytałem ją wielokrotnie mimo, że praktycznie znałem ją na pamięć. Ale dopiero przeczytana teraz odsłania talent Papcia Chmiela do zabawy słowem, żonglowania przysłowiami, stosowania niuansów językowych. No i to żelazko z duszą :)

BetiFiore | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Przygody Tytusa i spółki bawiły mnie w dzieciństwie. Teraz wracam do tamtych chwil, powolutku, delektując się wspomnieniami. Już nie to samo co kiedyś, oczywiście, ale fajnie się wspomina. Czytam sobie powoli, po kilka stron, po jednym tomie co jakiś czas, żeby się za szybko nie skończyło. :)

Aaron | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: maj 2013

Ciekawy komiks z dzieciństwa moich rodziców ale nadal aktualny. Błyskotliwe i śmieszne teksty. Serdecznie polecam wszystkim i w każdym wieku.

Wkp | 2015-02-10

Tytus, Romek i A’Tomek podejmują się ochrony zabytków. Z rozebranym przez mieszkańców wsi zamku spotykają ducha, który przenosi ich w czasie. Jak to bywa, trójka przyjaciół zostaje wplątana w kolejne tarapaty…

Jedenasta księga przygód trzyma poziom. Trudno byłoby inaczej – klasyką nie zostaje się bez powodu. Dużo dobrej zabawy, poprzez zabawę nauki, sporo absurdów i uroczo oldschoolowa całość.

Polecam!

Grzegorz Pietrzak | 2013-06-07

Mój pierwszy komiks z Tytusem, przeczytany sto milionów razy, świetna księga!

Piodr123 | 2018-05-15

Jedna z tych odsłon Tytusa, która faktycznie "Ucząc bawi, bawiąc uczy"

Krzysio | 2011-02-06
Przeczytana: 1999 rok

W komiksach o Tytusie, Romku i Atomku zaczytywałem się w podstawówce jak głupi.
Świetna pozycja, papcio chmiel rulezzz;) polecam!

matbot | 2011-11-05
Przeczytana: wrzesień 2011

Śmieszny komix o trujce dzieci które mają dużo przygód.

Karol | 2014-06-29

Najlepsza księga.