Luftwaffe nad Ameryką. Tajne plany zbombardowania USA w II wojnie światowej

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Plany ataku na Stany Zjednoczone nakreślono w Niemczech już pod koniec XIX wieku, powrócono zaś do nich podczas I wojny światowej, choć ówczesne konstrukcje lotnicze, bo to one miały posłużyć do ich realizacji, nie mogły spełnić stawianego przed nimi zadania: przelot nad Atlantykiem, zaatakowanie Nowego Jorku i powrót tą samą drogą nad Europę.

Grzesio | 2012-12-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria

Publikacja znanego niemieckiego historyka lotnictwa szczegółowo, w oparciu o materiały archiwalne opisująca niemieckie plany lotniczego i rakietowego ataku na USA w okresie II wojny światowej.
Książka w warstwie faktograficznej jest znakomita, niejednokrotnie rozprawiająca się z mitami (lot Ju 390 do Nowego Jorku) czy poruszająca mało znane tematy (próby tankowania w powietrzu).
Niestety - za co trzeba ująć gwiazdek - polski przekład jest TRAGICZNY, wykonany przez osobę nie mającą specjalnego pojęcia o lotnictwie, momentami wygląda zresztą jak sporządzony za pomocą automatycznego translatora bez dalszej korekty. W niektórych miejscach wyszedł z tego taki bełkot, że sensu tekstu nie da się rozszyfrować bez sięgnięcia do anglojęzycznego oryginału.

PeterJ | 2013-09-16
Przeczytana: 2008 rok