Rozmowy z Jerzym Nowosielskim.

Okładka książki Rozmowy z Jerzym Nowosielskim. Jerzy Nowosielski, Zbigniew Podgórzec
Okładka książki Rozmowy z Jerzym Nowosielskim.
Jerzy NowosielskiZbigniew Podgórzec Wydawnictwo: Znak religia
religia
Znak
2014-02-03
2014-02-03

Okładka książki Mój Chrystus. Rozmowy z Jerzym Nowosielskim Jerzy Nowosielski, Zbigniew Podgórzec
Mój Chrystus. ... Jerzy Nowosielski, ...
Okładka książki Wokół ikony. Rozmowy z Jerzym Nowosielskim. Jerzy Nowosielski, Zbigniew Podgórzec
Wokół ikony. R... Jerzy Nowosielski, ...

Wspaniała podróż

Wspaniała podróż

Ta książka to kompendium myśli Nowosielskiego. Każda kolejna rozmowa zmienia się w fascynującą lekturę, ukazującą nie tylko niezwykłą erudycję, mądrość i inteligencję artysty, lecz także jego niebanalny, indywidualny sposób myślenia. Mamy w niej do czynienia z myślicielem religijnym, szczerze wierzącym pisarzem ikon i jednocześnie jak najbardziej nowoczesnym twórcą. Poznajemy go z jednej strony jako wybitnego religioznawcę, a z drugiej – jako miłośnika sztuki awangardowej i abstrakcyjnej.

Cała recenzja na: http://zcyklu.pl/na-czasie/239/ikona-polskiego-malarstwa

Bardzo wymagająca książka ale po jej przeczytaniu miałam ogromną satysfakcję i poczucie że "spędziłam" czas na rozmowie z wybitną postacią, która zadziwia wiedzą i spostrzeżeniami.

Jedna z moich ulubionych książek. Wielka intelektualna przygoda,czytałem pierwsze fragmenty rozmów w Literaturze na Świecie;olśniewiajace.Malarstwo,religia,gnoza,"przeklęte problemy",blasfemia,herezje.Jerzy Nowosielski wielki malarz,wielki myśliciel.

• Socjologia, ekonomia, psychologia i filozofia/poradniki
  • Jerzy Nowosielski
  • Dzienniki_Listy_Wspomnienia
  • Z Pleromy poprzez 7 sfer kosmicznych
  • Chrześcijaństwo
  • Religia i okolice

Dodaj cytat z książki Rozmowy z Jerzym Nowosielskim.